متولیان اشتغال در دزفول درپی رفع موانع برای کاهش نرخ بیکاری باشند

علی فرهمندپور پیش از جلسه شورای اشتغال و شورای شهر دسفول بانک ها که بعدازظهر سه شنبه در محل سالن همایش های استانداری برگزار شد، با بیان این مطلب گفت:

وی گفت: 90 درصد مردم به استانداری و سایر ادارات حوزه کار مراجعه می کنند.

فرماندار ویژه دسفول گفت: این شهرستان از تمامی امکانات و قابلیت های مورد نیاز برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری برخوردار است.

فرهمندپور در سال 1401 بر لزوم برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های اشتغال پردرآمد توسط رژیم‌های فاسد تاکید کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمامی سخنان خود بر سه محور جوانان، معیشت و اشتغال تاکید داشتند. لذا مامورین استخدامی دسفول زمان بیشتری را صرف اجرای مصوبات استخدامی نمایند.

وی با اشاره به شعار امسال «رفع موانع تولید و تخریب» گفت: اگر رئیس بانک، صندوق و هر متولی تسهیلات در شهرستان بدانند تخریب یعنی چه، مشکل متقاضی حل می شود. فرم تماس و مکاتبات.” درستش کن، انجامش بده، شکست نخور.

فرماندار ویژه دسفول با اشاره به اینکه 108 درصد سهمیه استخدامی دسفول در سامانه نظارت محقق شده است، از زحمات ادارات و دستگاه های این شهرستان تقدیر کرد: اداراتی که بیش از سهمیه خود اشتغال ایجاد کرده اند تشویق می شوند اما تلاش ها باید ادامه یابد

فرهمندپور با تاکید بر لزوم پیگیری ادارات و نواحی برای دریافت تسهیلات از سوی بنیاد برکت تصریح کرد: شرایط و ضوابط تضمینی یکی از چالش های اصلی ما در ارائه تسهیلاتی است که مدیران بانک ها برای کاهش موانع در برخورد با آنها باید تلاش کنند. آنها امکانات را دریافت نمی کنند، باید از قانون تبعیت کنند، اما برای افراد دیگر باید تمام تلاش خود را بکنند.

وی تاکید کرد: مدیران ادارات و نواحی و مدیران بانک ها با تمام توان پیگیری کنند تا بیش از 1401 تسهیلات دریافت کنند و برای رشد نرخ اشتغال در دسفول برنامه ریزی جدی داشته باشند.

ثبت 440 شغل کمیته امداد

مدیر کمیته امداد دسفول در این نشست گفت: امسال حدود 22 میلیارد تسهیلات دامنه برای کمیته امداد در نظر گرفته شده است که با مداخله و همکاری بانک ها 98 درصد از این اعتبارات جذب شده است.

مسعود رحیمی با اشاره به آنچه کمیته امداد امسال با 800 شغل، 400 مورد کارآموزی، 81 شغل، حقوق و بیمه ثبت کرد، افزود: 440 شغل در سامانه نظارت کمیته امداد دسفول ثبت شد. یک چهارم سهمیه استخدامی ثبت شده شهرستان به این سامانه اختصاص دارد.

وی از همکاری بانک های عامل در ارائه تسهیلات به مشتریان کمیته امداد دسفول قدردانی کرد و گفت: موضوع تامین تسهیلات دغدغه مشتریان است و بانک ها حداکثر همکاری را با مشتریان در این بخش دارند. “

48