مایلی‌کهن: مگر قرار است پرسپولیس تا ابد قهرمان شود؟

پرسپولیس برای همیشه قهرمان می شود؟ فوتبال دیگر نیست. پرسپولیس همیشه نمی تواند قهرمان شود. آیا رئال یا بارسلونا همیشه در اسپانیا برنده خواهند شد؟

آوای البرز به نقل از آوای البرز، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال صحبت های جالبی درباره لیگ برتر و شرایط این روزهای فوتبالی انجام داد. محمد میلی کوهن یکی از صادق ترین و مخلص ترین افراد زمان بود. درباره سخنرانان و اینکه کجا باید بگویند: «اینها حرف های من است؛ حرفه خودم. تغییرش نده. من از هیچکس نمی ترسم، اما برخی هستند که حرفه من را تغییر می دهند. من می خواهم آنچه را که می گویم منتشر کنم، نه آنچه دیگران می خواهند.”

هنوز فوتبال را دنبال می کنی؟ پرسپولیس سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمانان مقابل سپاهان شکست خورد.

آیا پرسپولیس برای همیشه قهرمان می شود؟ فوتبال دیگر نیست. پرسپولیس همیشه نمی تواند قهرمان شود. آیا رئال یا بارسلونا همیشه در اسپانیا برنده می شوند؟

او امسال با گذشت پنج سال از استقلال قهرمان لیگ برتر شد اما در فضای مجازی بسیاری از هواداران رقیب موضوع را به وزیر و وکیل ربط دادند.

بارها و بارها می خواهند نقش مربی ای مثل فرهاد مجید را کمرنگ کنند. امسال استقلال قهرمان شد چون “آماده تر” بود. مثلا اگر پرسپولیس قهرمان شد، شک نکنید می گویند کار برونکو است! نمی دانم چرا این را می گویند. به جز سیدجلال و کامیابی نیا، سایر بازیکنان ترکیب برانکو چه کسانی هستند؟

خیلی ها درباره یحیی و قهرمانی اخیر پرسپولیس می گویند او تیم برانکو بوده است.

سوال من این است. چرا برانکو در عمان موفق نشد؟ چرا این تیم را به جام جهانی نبرد؟ الان از فرهاد مجید صحبت می کنند. به طور کلی وقتی یک تیم قهرمانی را به دست می آورد، عوامل زیادی در آن قهرمانی تاثیر می گذارد.

مجید هم شاگرد شما بود. از قهرمان شدن شاگردتان در لیگ در نقش سرمربی چه احساسی دارید؟.

من هرگز عنوان فرهاد مجید را به کار نمی برم یا شخص دیگری شاگرد من بوده است. البته آقا فرهاد الان با شای فالوده نمی خورد! اما بگذارید یک نکته را بگویم. سال ها پیش زمانی که مجید و موسوی در تیم های پاس امید و بهمن حضور داشتند، سرمربی تیم ملی به من گفت که امید فینال است. در استان تهران و بین گردنه و بحرین. خلاصه رفتیم و بعد از بازی فرهاد مجید را از بهمن و علی موسوی از پاس را که آن زمان سرباز بود به تیم ملی دعوت کردم. به انتظارات توجه کنید. الان کدام مربی این کار را انجام می دهد؟ مهدی مهدوی کیا، داریوش یسدانی، خداداد عزیزی، کریم باقری، سیروس دین محمدی و حتی نیما نکیسا. اگر دروازه بان شماره یک شما احمدرضا عابدزاده بود، برای بازی نیما نکیسا این کار را می کردید؟ اما من این کار را کردم.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که نمی توان به راحتی از نقش گابریل پین در مسابقات قهرمانی استقلال گذشت. چه فکری در این باره دارید؟

من نمی گویم گابریل پین از نقش خارج بود، اما فرمانده اصلی کیست؟ فرهاد مجید. حمایت مدیریتی همه بازیکنان، مربیان و تدارکات به موفقیت همه این اجزا کمک می کند. به نظر من نقش مربی و سرمربی در موفقیت 20 یا 30 درصد است. من استراماچونی را مثال می زنم. همه می گویند او آزادی را تغییر داد. یکی از تغییرات را به من بگویید. اگر او مربی خیلی خوبی بود چرا تیمش در قطر هشت تا هشت گل می زد؟ باور کنید اگر پرسپولیس امسال برد همه می گویند تیم برونکو است!

انتهای پیام/