ماجرای پیشنهاد ۲۱۰۰ میلیاردی برای پرسپولیس

از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر می‌رسد که یکی از زیرمجموعه‌های این وزارتخانه حاضر است با پرداخت مبلغ بیش از دو هزار میلیارد تومان ۵۱ درصد سهام پرسپولیس را در اختیار بگیرد.

ماجرای پیشنهاد ۲۱۰۰ میلیاردی برای پرسپولیس
آفتاب‌‌نیوز :

بحث واگذاری باشگاه پرسپولیس به نهادی دیگر برای حل مشکل مالکیت مشترک با استقلال مدت‌هاست که مطرح شده، اما تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده است. پرسپولیس در آستانه انتقال به سازمان تأمین اجتماعی بود، اما در لحظات آخر این سازمان انصراف داد تا مشکل مالکیت دو باشگاه پابرجا بماند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد شرکت توسعه پیشروی رفاه پردیس که زیر نظر بانک رفاه فعالیت می‌کند -که خود زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است- چکی به‌مبلغ ۲هزار و ۱۰۰میلیارد تومان آماده کرده و درخواست خرید باشگاه پرسپولیس را داشته است. این اتفاق حدود دو ماه پیش رخ داده و این شرکت که سهامی خاص و زیرمجموعه وزارت کار و رفاه است، تلاش کرد ۵۱ درصد سهام پرسپولیس را در اختیار بگیرد، اما با توجه به اتفاقات اخیر و اظهارنظر یکی از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی که انتقال این باشگاه را «از چاله به چاه افتادن خوانده بود»، این موضوع فعلا متوقف شده است.

در عین حال صولت مرتضوی وزیر کار امروز دراین‌باره گفته است: در صورتی که افتخار واگذاری سهام پرسپولیس به سازمان تأمین اجتماعی برسد، صندوق‌های ما تمام‌قد و با قدرت حاضر خواهند شد.

با این شرایط و با چراغ سبز وزیر کار باید دید در نهایت مشکل مالکیت پرسپولیس و استقلال پیش از ۱۱ فروردین ۱۴۰۳ که مهلت نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیاست، حل خواهد شد یا خیر.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.