ماجرای قطع درختان مشهد چه بود؟

ماجرای قطع درختان مشهد چه بود؟

مشاور اجرایی معاونت خدمات و محیط زیست شهری از پوسیدگی درختان فضای سبز پادگان لشکر 77 بر اساس طرح های ابلاغی شورای عالی معماری شهری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از مشهد، احمدرضا سلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پادگان لشکر 77 دارای 35 هکتار پوشش جنگلی است که بیشتر آن کاج، اقاقیا، صنوبر و ارس در سال های گذشته، بخش قابل توجهی از درختان خودرو بوده است. رشد نابجا، غیرطبیعی ناشی از تراکم جنگل، رشد کوتاه قدی، قلمه های فراوان، شاخه های بیش از حد رشد کرده و غیره.

وی افزود: در ابتدای ورود به پادگان به دلیل رشد زیاد علف های هرز در جنگل، به دلیل گرمای هوا و خطر آتش سوزی روزانه 300 کارگر مزرعه با استفاده از ماشین آلات مختلف سبک و سنگین و باغبانی. ، به سرعت علف های هرز، جوش ها و شاخه های خشک را از بین برد.

سلامی خاطرنشان کرد: در حالی که مقادیر زیادی سرشاخه خشک، درختچه های از پیش موجود و برخی درختان خشک در سایت خطرآفرین است، اما تمرکز بر روی آفات و بیماری های گیاهی است.

وی با بیان اینکه ادامه فضاهای خصوصی داخل پادگان به زودی در اختیار مردم قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: از این رو با رعایت استانداردهای فضای سبز عمومی، درختان به ویژه شاخه های آن در ارتفاعات پایین تر قطع شد. به گفته کارشناسان، تراکم زیاد درختان و عدم رسیدگی به آنها باعث می شود درختان به درستی رشد نکنند و در نتیجه به دلیل نفوذ ناکافی نور و رقابت بین درختان برای جذب مواد غذایی و رطوبت، نیاز به هرس شود. بهبود فضای سبز

مشاور اجرایی معاون خدمات شهری و محیط زیست گفت: بر اساس برنامه های مصوب شورای عالی معماری و شهرسازی، پس از جلسات متعدد مشاوران و شهرداری مشهد، بخش های مهمی از محوطه های تحویل شده باید بازگشایی شود. . ذکر شده توسط کارشناسان و مشاوران فضای سبز; با توجه به حداکثر عرض جزیره مرکزی و پیاده روهای اطراف و طاق های متعدد مسیرها، طرح مسیرهای داخل پادگان برای حفظ حداکثر تعداد درختان در مسیر تصویب شد.

سلامی افزود: برای پیوند درختان از روش روت بال استفاده شد که برای حفاظت و تقویت درختان از مناطقی که درخت تحویل در پادگان با استفاده از فضای سبز وجود نداشت برای کاشت درختان روت بال استفاده شد زمان انتقال. احتمال رشد مجدد درختان را افزایش دهید.

وی گفت: تعداد کمی از درختان معابر اصلی (طرح شورای عالی معماری شهری) که دارای تهاجم شدید و غیرقابل انتقال هستند، پس از اخذ مجوز کمیسیون ماده 7 به ناچار جمع آوری شدند. همچنین پس از واگذاری زمین به شهرداری، فعالیت های کشاورزی و آبیاری پادگان ها به صورت روزانه انجام می شود.

انتهای پیام/