ماجرای فیلمی که۲۲ دقیقه کوتاه شد

یکی از مدعیان اسکار امسال، آخرین فیلم آلخاندرو ایناریتو، «باردو» با ویرایشی جدید 22 دقیقه کوتاه شد.

هشتمین فیلم این فیلمساز مکزیکی که دو بار برنده اسکار بهترین کارگردانی شد، امسال در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و مدت کوتاهی بعد در تلوراید به نمایش درآمد و مدت زمان آن به 2 ساعت و 32 دقیقه کاهش یافت. اعتبارات حساب می شود.

ایناریتو گفت: “وقتی فیلمم را برای اولین بار در ونیز با 2000 نفر دیدم، فرصت خوبی بود تا آن را ببینم و به چیزهایی نگاه کنم که می‌توانستند از کوتاه شدن آنها سود ببرم.”

طول فیلم به یکی از انتقادات آن تبدیل شد و منتقدی برای ورایتی نوشت: فیلم پر از چیزهای خوب است، اما سه ساعت طول می کشد و بیش از هر چیز دیگری پر از خودش است.

باردو با بازی دانیل جیمنز کاچو در نقش یک روزنامه‌نگار و مستندساز مشهور مکزیکی که در بحبوحه یک بحران وجودی به خانه بازمی‌گردد که باعث می‌شود هویت، روابط خانوادگی و گذشته‌اش را زیر سوال ببرد.

«باردو» اولین فیلم ایناریتو پس از «مرد پرنده» و «بازگشت از گور» است. او ابتدا قصد داشت سریال «یک درصد» را کارگردانی کند، اما از ساخت «بازگشت از گور» خسته شد و این پروژه را به تعویق انداخت، پس از مدتی کار «بردو» را آغاز کرد.

این فیلم که تماماً در مکزیک فیلمبرداری و تولید شده است، اولین پروژه کارگردان پس از اولین فیلم سینمایی «سگ عشق» او در سال 2000 است.

فیلم «باردو» را داریوش خنجی فیلمبردار نامزد اسکار فیلمبرداری کرد.

این فیلم از 18 نوامبر در سینماها اکران می شود و سپس از 16 دسامبر در نتفلیکس در دسترس خواهد بود.

5555