لیگ برتر والیبال| گام بلند فولادی‌ها برای صعود به فینال

لیگ برتر والیبال| گام بلند فولادی‌ها برای صعود به فینال

تیم فولاد سیرجان ایرانیان با شکست پیکان در دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان گام بلندی برای صعود به فینال این رقابت‌ها برداشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، ، مرحله نیمه‌نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران از امروز (یکشنبه پنجم فروردین) با حضور چهار تیم فولاد سیرجان ایرانیان، پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد و به مدت شش روز مسابقات این مرحله پیگیری می‌شود.

در نخستین دیدار این مرحله تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و پیکان تهران به مصاف یکدیگر رفتند تا برنده نهایی این جدال به عنوان نخستین فینالیست لیگ برتر سال ۱۴۰۲ معرفی شود. تیم فولاد سیرجان ایرانیان در دو مسابقه مرحله مقدماتی سه بر دو پیکان را شکست داده بود و از نظر این داده آماری برتری بهتری نسبت به حریف با سابقه خود داشت.

تیم فولاد سیرجان ایرانیان در این دیدار نیز سه بر یک حریف خود را شکست داد تا با اقتدار گام نخست مرحله نیمه نهایی را بردارد.

سیدمحمد موسوی از تیم فولاد سیرجان تنها کارت زرد این مسابقه را دریافت کرد و ۶۰۰ نفر در سالن فدراسیون والیبال تماشاگر این دیدار جذاب بودند.

میلاد تقوی رئیس فدراسیون والیبال و وحید مرادی نایب رئیس نخست به همراه مصطفی کارخانه از جمله تماشاگران این دیدار مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان بودند.

فولاد سیرجان ایرانیان، مرحله مقدماتی را با ۲۱ برد و ۶۰ امتیاز به پایان رساند تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شود و در مرحله یک چهارم نهایی در دو دیدار متوالی موفق به شکست چادرملو اردکان شد تا به مرحله بعد صعود کند.

تیم فولاد سیرجان که در سال ۱۳۹۸ بعد از سال‌ها دوباره در لیگ برتر حضور یافت، در سال ۹۹ موفق به کسب مقام قهرمانی شد و به عنوان نماینده ایران در باشگاه‌های مردان آسیا سال ۲۰۲۱ شرکت کرد و قهرمان شد و سهمیه جهانی به دست آورد. نماینده سیرجان در سال ۱۴۰۰ به مقام سومی دست یافت و در سال ۱۴۰۱ در جایگاه هشتم قرار گرفت.

از سوی دیگر پیکانی‌ها که با ۱۶ برد و ۴۸ امتیاز در پایان مرحله مقدماتی در رتبه پنجم قرار گرفتند، در مرحله یک چهارم نهایی گیتی‌پسند اصفهان را در دو مسابقه شکست دادند تا حریف فولاد سیرجان در بین چهار تیم برتر مسابقات شوند.

تیم والیبال پیکان با ۱۲ دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است. این تیم شش عنوان نایب قهرمانی و چهار مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت‌ها دارد.

پیکان که عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه‌های آسیا را نیز در افتخارات خود دارد، امیدوار است در لیگ برتر سال ۱۴۰۲ با کسب سیزدهمین مقام قهرمانی به حسرت هشت ساله خود برای کسب مجدد این عنوان پایان دهد، اما با کسب این نتیجه در دیدار دور رفت، کارش برای پیروزی مقابل نماینده سیرجان سخت شد. این تیم در سال ۱۴۰۱ به عنوان مشترک سوم دست یافت.

تیم‌های شهداب یزد (مدافع عنوان قهرمانی) و شهرداری ارومیه از ساعت ۱۹ فردا (دوشنبه ششم فروردین) در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان مقابل یکدیگر صف‌آرایی خواهند کرد.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.