لیگ برتر والیبال| آخرین تیم نیمه نهایی مشخص شد/ شهرداری ارومیه در جمع برترین‌ها

لیگ برتر والیبال| آخرین تیم نیمه نهایی مشخص شد  شهرداری ارومیه در جمع برترین‌ها

تیم والیبال شهرداری ارومیه در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی موفق به شکست و حذف طبیعت شد. 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی مسابقات لیگ برتر والیبال امشب شنبه ۲۶ اسفند به پایان رسید.
در آخرین دیدار این مرحله دو تیم طبیعت و شهرداری ارومیه که از نظر برد یک بر یک برابر بودند، برای سومین بار به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده ارومیه با شکست ۳ بر صفر حریف به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد و حریف شهداب شد.

رقابت دو تیم بسیار پایاپای در ابتدای ست نخست شروع شد که این روند تا امتیاز هفدهم نیز ادامه داشت، اما کم کم شهرداری ارومیه از حریف پیش افتاد و در امتیاز ۲۰ بر ۱۸ به سود این تیم، ابراهیم وادی وقت استراحت درخواست کرد تا از افزایش اختلاف امتیاز جلوگیری کند و امتیاز نوزدهم را طبیعت به دست آورد. در نهایت ست نخست ۲۵ بر ۲۲ به سود شهرداری ارومیه به پایان رسید تا این تیم برای صعود به مرحله بعد تنها پیروزی در ۲ ست نیاز داشته باشد.

در آغاز ست دوم طبیعت دو امتیاز متوالی به دست آورد، اما شهرداری بلافاصله جبران کرد ولی در ادامه طبیعت اقتدار خود را به حریف دیکته کرد به گونه‌ای که ۱۲ بر ۴ از حریف پیش افتاد. به رغم اختلاف ۸ امتیازی، تیم شهرداری ارومیه از تلاش دست برنداشت تا نتیجه را در امتیاز نوزدهم برابر کند. دورنا‌ها در پایان این ست ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسیدند تا به نوعی شگفتی ساز این مسابقات شوند که هشت امتیاز اختلاف را به برد تبدیل کنند.

در ست سوم نیز طبیعت برای فرار از شکست تلاش بسیار زیادی کرد و بازیکنان همچون اسماعیل مسافر زحمات زیادی کشیدند، اما در نهایت این ست نیز ۲۵ بر ۱۹ به سود شهرداری ارومیه شد تا این تیم ۳ بر صفر فاتح این مسابقه حساس شود و سند صعودش به مرحله بعد تایید شود. پوریا فیاضی در پیروزی شهرداری ارومیه در این دیدار نقش بسیار مهمی داشت.
بدین ترتیب تیم والیبال شهرداری ارومیه که از ابتدای دور برگشت لیگ برتر والیبال روند رو به رشدی را تجربه کرده، در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی موفق به شکست و حذف طبیعت شد تا شگفتی‌سازی خود در این رقابت‌ها را با حذف تیم دوم جدول مرحله مقدماتی تکمیل کند.

حسین پورکاشیان به عنوان نماینده سازمان لیگ و بهروز جعفری به عنوان ناظر فنی و داوری، نظارت بر آخرین دیدار لیگ برتر والیبال در سال ۱۴۰۲ را برعهده داشتند که ۱۰۱ دقیقه طول کشید و یک هزار نفر تماشاگر داشت.

همچنین کیوان عابدزاده، قادر صادقی و میثم پارسه به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و داور ویدئوچک این مسابقه را قضاوت کردند که یکصدو شصت و نهمین بازی لیگ برتر والیبال سال ۱۴۰۲ بود.

شهرداری ارومیه در بازی اول مرحله یک چهارم نهایی ۳ بر ۲ به پیروزی رسیده بود و در دومین دیدار این مرحله ۳ بر ۲ مغلوب شد تا کار به مسابقه سوم کشیده شود.
تیم طبیعت نخستین حضور خود در لیگ برتر والیبال را تجربه می‌کند، اما نماینده والیبال ارومیه ۳ مقام نایب قهرمانی و ۸ مدال برنز لیگ برتر در گنجینه افتخارات خود دارد و تاکنون به مقام قهرمانی نرسیده است.

طبیعت در پایان مرحله مقدماتی ۱۸ برد و ۵۱ امتیاز در جدول ثبت کرد و به عنوان تیم دوم راهی این مرحله شد تا رقیب شهرداری ارومیه در مرحله نخست حذفی شود.

شاگردان ابراهیم وادی در ۲ مسابقه مرحله گروهی نماینده ارومیه را از پیش رو برداشتند که دیدار دور رفت ۱۵ آذر ۳ بر یک و دور برگشت نهم اسفند ۳ بر ۲ به سود طبیعت شد.

شهرداری ارومیه در ابتدای دور برگشت لیگ برتر مردان با ۵ برد و ۱۳ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار داشت و با نمایش بازی‌های خوب در دور برگشت و کسب ۹ برد دیگر در پایان مرحله مقدماتی با ۱۴ پیروزی و ۳۹ امتیاز، به رتبه هفتم رسید تا ضمن ۵ پله صعود در جدول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

در سال ۱۳۹۲ نیز تیم شهرداری ارومیه (هشتم جدول مقدماتی) موفق به شکست باریج اسانس صدرنشین در ۲ دیدار متوالی و حذف این تیم شد.

بدین ترتیب تیم‌های فولاد سیرجان، پیکان، شهداب و شهرداری ارومیه به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند تا برای کسب جام سی و هفتم لیگ برتر والیبال به مصاف هم بروند.

دیدار‌های مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر والیبال روز‌های پنجم و هفتم فروردین سال ۱۴۰۳ پیگیری خواهد شد و در صورت نیاز به مسابقه سوم، تیم‌ها روز نهم فروردین به مصاف یکدیگر می‌روند.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.