لیست خدمات پلیس +10، انجام 7 خدمت از طریق دفاتر پلیس +10

بررسی وضعیت غیرقانونی خودرو

یکی از خدماتی که دفاتر پلیس +10 ارائه می دهد وضعیت خلافی خودرو است. شما می توانید به صورت حضوری و یا با روش های آفلاین وضعیت خلافی خودرو خود را از شعب مختلف استعلام نمایید. +10 پلیس روش های مختلفی را برای رسیدگی و پرداخت خلافی خودرو آماده کرده است که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

استعلام پیامکی: برای این کار کافیست شماره VIN درج شده روی کارت خودرو را به شماره 1101202020 ارسال کنید و پس از ارسال کد، مبلغ خلافی، تعداد تخلفات و آخرین تاریخ خلافی خودرو را به روز کنید. پیامک دریافت می کند کسر شارژ سیم کارت در صورت عدم شارژ سیم کارت برای شما پیامک ارسال نمی شود.

استعلام با مراجعه به دفاتر پلیس +10: اگر در تهران هستید می توانید به پلیس +10 تهران مراجعه کنید. دفاتر +10 را در مناطق مختلف خواهید یافت. برای مثال اگر جنوب تهران هستید می توانید به +10 پلیس جنوب تهران مراجعه کنید و به راحتی وضعیت خلافی خودرو خود را بررسی کنید و پرداخت کنید.

تمدید یا صدور گواهی

خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 شامل صدور مجوز و تمدید است. برای اخذ گواهینامه رانندگی لازم است آزمون های عملی و تئوری را پشت سر بگذارید تا گواهینامه شما صادر شود. همچنین در صورت منقضی شدن گواهینامه می توانید از طریق دفاتر پلیس +10 نسبت به پیگیری و تمدید گواهینامه اقدام نمایید.

چگونه از وضعیت گواهینامه خود مطلع شوید؟

با ارسال شماره 1 به سامانه 1100 می توانید وضعیت گواهی را بررسی کنید. با ارسال شماره 1 به سامانه مشخص شده خدمات پلیس +10 برای شما راه اندازی می شود. اگر قبلا از خدمات ارائه شده در این سامانه استفاده کرده اید، پیغامی دریافت می کنید که صحت اطلاعات را بررسی کنید و می توانید با ارسال عدد 0 این کار را انجام دهید.

به این ترتیب می توانید از وضعیت گواهینامه خود مطلع شوید. خدمات این سامانه به مجوز محدود نمی شود، می توانید از آن برای دسترسی به تعداد زیادی از خدمات پلیس مانند کارت خودرو، گواهی سوء پیشینه و موارد دیگر استفاده کنید. هزینه استفاده از این سامانه به ازای هر پیامک 100 تومان می باشد.

صدور کارت سوخت

در صورت تمایل به ثبت نام کارت سوخت و دریافت سهمیه بنزین باید به این دفاتر مراجعه نمایید. برای صدور و پیگیری کارت سوخت از طریق پلیس +10 اقدام کنید. خیلی ها هستند که نمی دانند برای گرفتن کارت سوخت به کدام اداره مراجعه کنند. برای درخواست کارت سوخت کافیست به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

بدیهی است مالکانی که مشخصات خود را در سامانه دولت همراه ثبت کرده اند و در تماس های قبلی شماره کارت اعتباری خود را داده اند، نیازی به ثبت نام مجدد برای دریافت کارت سوخت از طریق دفاتر پلیس نخواهند داشت و بر اساس کارت سوخت آنها صادر می شود. اطلاعات دریافتی از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی برای ایشان ارسال خواهد شد.

صدور پروانه کسب

لیست خدمات پلیس +10، 7 خدمت انجام شده توسط دفاتر پلیس +10

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 صدور مجوز کسب و کار است. مجوز کسب و کار مجوز مهمی برای صاحبان مشاغل است.

اگر مجوز کسب و کار ندارید، خطر محدود کردن کسب و کار خود را تا زمانی که گواهی مجوز کسب و کار دریافت کنید، ایجاد مشکلات قانونی و احتمالاً پلمپ محل کسب و کار خود خواهید کرد. بنابراین، اگر قصد راه اندازی کسب و کار را دارید، پیشنهاد می شود گواهی مجوز کسب و کار خود را دریافت کنید.

یکی از خدمات پلیس +10 صدور گواهینامه می باشد که می توانید با مراجعه به نزدیکترین دفاتر پلیس نسبت به پیگیری آن اقدام نمایید.

صدور گواهی عدم سوء پیشینه

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است. متقاضیان می توانند با مراجعه به کلیه دفاتر پلیس +10 درخواست خود را جهت صدور گواهی عدم سوء پیشینه ثبت نمایند. برای دریافت این گواهی به مدارک زیر نیاز دارید:

  • قطعه عکس سه در چهار: بهتر است یک عکس جدید ارسال کنید. عکس باید در زمینه سفید بدون عینک به صورت رنگی و صورت باشد. برای خانم ها باید شئونات اسلامی رعایت شود و عکس بدون آرایش باشد.
  • پرداخت گواهی عدم سوء پیشینه یعنی حدود 50 هزار تومان در صورت درخواست نسخه دوم و سوم حدود 15 هزار تومان به مبلغ قبلی اضافه می شود. هزینه از طریق دستگاه کارتخوان اداری پرداخت می شود.
  • دریافت و تکمیل معرفی نامه از محل درخواست گواهی عدم سوء پیشینه یا تکمیل فرم پرسشنامه گواهی سابقه بد
  • اصل کارت ملی و شناسنامه و کپی آنها ارائه می شود
  • آدرس دقیق و کد پستی محل سکونت را ذکر کنید

توجه: در صورت تمایل به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه از سفارت یا دفتر خارج از کشور، باید پاسپورت خود و کپی صفحه اول را به همراه مدارک ذکر شده ارائه دهید.

خدمات اجباری

لیست خدمات پلیس +10، 7 خدمت انجام شده توسط دفاتر پلیس +10

یکی از قوانین اصلی در ایران خدمت سربازی برای تمامی مردان بالای 18 سال است. برای تعیین تکلیف خود در رابطه با خدمت سربازی باید به پلیس +10 مراجعه کنید. اگر به دفاتر پلیس مراجعه کنید، می توانید از خدمات ارائه شده توسط این دفاتر استفاده کنید.

در خدمات اجباری ارائه شده توسط پلیس +10، افراد مختلف می توانند انواع معافیت های سربازی، به عنوان مثال، معافیت سربازان بازنشسته را پیگیری کنند.

صدور و تمدید گذرنامه

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید نیاز به ویزا یا پاسپورت دارید که خدمات مربوطه توسط پلیس +10 به عموم ارائه می شود. برای دریافت پاسپورت باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • اصل شناسنامه و کارت ملی
  • عکس بیومتریک بدون کلاه، کراوات، عینک، آرایش و غیره.
  • کارت شناسایی عکس دار برای افراد بالای 15 سال صادر می شود
  • برای افراد بالای 18 سال دفترچه بیمه و گواهی اشتغال به کار صادر می شود
  • کودکان زیر 6 سال باید خود را در پلیس +10 حاضر کنند.

بیمه حوادث به مسافران خارجی ارائه می شود

یکی دیگر از خدمات پلیس +10 صدور بیمه نامه حوادث برای مسافران خارجی است که از طریق تمامی دفاتر پلیس +10 قابل انجام است.

در این مطلب لیست خدمات پلیس +10 آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که برخی از خدمات معرفی شده مانند رسیدگی به تخلفات خودرو به صورت حضوری نیز ارائه می شود و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر نیست.