لهستان: روسیه به دنبال سیطره بر یک‌سوم اوکراین است

وی در مصاحبه با سیا گفت: «نیروهای روسی در حال استقرار مجدد نیروهای خود هستند و سعی خواهند کرد به سرعت نیروهای اوکراینی را به ویژه در منطقه دونباس محاصره کنند.

وی افزود: روسیه می خواهد پس از کنترل یک سوم خاک اوکراین از موضع قوی تری وارد مذاکره شود.

موراوسکی با بیان اینکه روسیه نگران تحریم‌های طولانی‌مدت علیه روسیه است، افزود که کشورش تمام تلاش خود را برای توقف خرید نفت و گاز از مسکو و مصادره دارایی‌های روسیه انجام خواهد داد.

در همین حال، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه، روز پنجشنبه هشدار داد که لهستان پیشتاز ناتو در برابر روسیه خواهد شد.

مدودف در مقاله ای در اسپوتنیک نوشت که مقامات لهستانی تبلیغات مخربی درباره تاریخ این کشور پخش می کنند و روسیه را با کشور دشمن اشتباه می گیرند.

مدودف افزود: مقامات لهستانی آماده اند تا سلامت شهروندان خود و منافع اقتصادی کشور را قربانی کنند و یک سیاست نژادپرستانه را اتخاذ کنند.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه نوشت: لهستان به بخش هایی از اوکراین نگاه می کند و طرحی را در تلویزیون نشان می دهد.

یک مقام ارشد روسیه هشدار داده است که لهستان در حال تبدیل شدن به یک پیشتاز ناتو در برابر روسیه است و چنین رویکردی می تواند امنیت اروپا را به خطر بیندازد.

مدودف نوشت، دولت لهستان مناقشه اوکراین را دلیل خوبی برای تعلیق هرگونه سرمایه گذاری با روسیه و حمایت از تحریم های ضد روسیه و جنگ سرد جدید می داند.

311311