لزوم ثبت ملی ۵ میراث ناملموس و یک میراث در خطر به استاندار لرستان5 الزام ثبت ملی میراث نامرئی و میراث در خطر انقراض برای فرماندار لورن

دارابی اعلام کرد

معاون ثبت ملی و معاون میراث فرهنگی پنج میراث در خطر انقراض به فرماندار لرن خبر داد.


به گزارش آوای البرز؛ علی دارابی معاون وزیر قائم مقام میراث فرهنگی استان لرستان در نامه ای به فرهاد سیویر استاندار لرستان، ثبت ملی پنج میراث نامرئی و یک میراث در خطر انقراض را اعلام کرد.

در نامه آمده است؛

«در اجرای ماده 1 قانون و تشکیل سازمان میراث فرهنگی گردشگری مصوب 1382 و مواد 11 و 12 قانون پذیرش جمهوری اسلامی ایران «میراث فرهنگی موروثی و میراث فرهنگی موروثی»، «سنت میراث فرهنگی موروثی» بر اساس مفاد مواد 2 و 3 آیین نامه اجرایی قانون مصوب 6/11/1387 هیأت محترم وزیران و به کنوانسیون بین‌المللی برای حفاظت از میراث فرهنگی نامرئی، مصوب 2005. مهارت‌ها “شماره 2438″، توانایی بستن چوب “شماره 2439″، مهارت‌ها. عروسک ها بووی و خانه، در اسباب بازی فرزندان دلفان «شماره 2440»، هنر و مهارت‌های متبی «شماره 2441 فهرست ملی میراث فرهنگی نامرئی» و عروسک‌سازی مردمی دهترکان (ازدواج، بابلا، جانماس) و فعالیت‌های اجتماعی آنها «شماره 127 فهرست آثار در معرض انقراض و حفاظت شده بلافاصله در سال 1400 ثبت شد. “بر هر گونه فعالیتی که این میراث را حفظ و احیا کند، تاکید می کند.”

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید:


ارز در

با دوستانتان به اشتراک بگذارید: