لزوم تغییر رویکرد در موضوع حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر

به گزارش اسماعیل آزاد ، خبرنگار گروه استانی خبرگزاری آنا در بوشهر ، اسماعیل عبدالهی این را در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه بوشهر ، ستاد خیر و شر و موسسه ناب بیان کرد. بینش، بصیرت، درون بینی. استان اعلام کرد که لازم است رویکرد به موضوع مهم و حیاتی تغییر کند و ممنوعیت تبلیغات و شرارت لازم است ، و افزود که این تعهد باید از نظر قانونی ، رسمی ، رسمی ، سازمانی و جامع دیده شود و هر مرحله باید به یک فرهنگ تبدیل شود ؛ البته در این مسیر هر فردی باید فرمانده و فرمانده باشد. بدون شک ، گفتمان و کار ترکیبی مفید خواهد بود.


بیشتر بخوانید:

با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی ، موسسه مطهر بصیرت در استان کره


او اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر این روش تصفیه عاقلانه و علمی است. علم امروز ، تجربه بشری ، رسالت پیامبران ، رسالت ائمه اطهار و اندیشمندان نشان دهنده مدیریت یا مدیریت دفاعی عاقلانه انسان و جامعه است که در منع خیر و شر مشهود است. مدیریت پیشگیرانه را می توان به چند طریق خلاصه کرد: شناسایی خطر ، اجتناب از آن ، اطلاع رسانی به دیگران ، تلاش برای دور نگه داشتن آنها از خطر و اندیشیدن راه هایی برای از بین بردن خطر ، نه در قالب پیشگیری غیر فعال.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: برای امر به معروف و نهی از منکر ، همه نهادها و سازمانها باید مبنای عمل قرار گیرند ، بنابراین روحیه جدیدی را از طریق سیستم تفاهم نامه به مجموعه ها تزریق می کند. کار به صورت عملی و استراتژیک انجام می شود. این مسأله مسئله مهمی است که باید از جنبه های مختلف ، به ویژه از نظر حرفه ای و علمی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

عبدالله ادامه داد: در برخی موارد ، اساس کار این است که قبل از وقوع آسیب مجرم در ذهن نباشد و سپس مجرم مجازات شود. امروزه ، نظریه خطر ارائه شده است که بر فعالیتهایی تمرکز دارد که در شرایط خطرناک که در کوتاه مدت عملاً مضر نیستند ، واکنش نشان نمی دهند و رها می شوند. اما در آینده تأثیرات نامطلوبی بر فرد و جامعه خواهند گذاشت و پایه گذاران خطرات و چالش ها خواهند شد.

انتهای پیام / 4121/4062 /