لزوم افزایش سواد سلامت روان مردم در بحران کرونا

به گفته شف ، محمد حاتمی با بیان اینکه به دنبال بیماری همه گیر Kovid 19 ، هر روز بیش از یک خدمات مشاوره ذهنی و فکری در کشور ارائه می شود ، اظهار داشت: «آموزش اولین مسئله در کشور است و یکی از مواردی که دانش آموزان در نظر می گیرند ، روانشناسی سازمان سیستم “این مشاوره است ، زیرا هویت یک همکار در جامعه شکل می گیرد و ما در قبال دانشجویان مسئولیت داریم.

رئیس سامانه علمی – مشاوره روانپزشکی کشور اظهار داشت: در چنین مواردی سه توصیه برای آموزش داریم. ابتدا کلیه دفاتر مشاوره علوم روانپزشکی را فعال کرده و مراجع را در آموزش و پرورش نهادینه کنید. این بدان معناست که خانواده های دارای مشکل ، معلمان و دانش آموزان باید به این دفاتر مراجعه کنند و از مهارتهای مقابله با همکاران ما که از قبل آماده هستند استفاده کنند ، زیرا سواد بهداشتی معلمان ، دانش آموزان و خانواده ها باید افزایش یابد.

وی گفت: “یک و نیم سال پس از بیماری همه گیر کاوانت 19 ، من وضعیت بهداشت روان در مردم را به طور کامل ارزیابی نمی کنم” ، وی افزود که ما باید از طریق آموزش غربالگری سلامت روان را شروع کنیم. غربالگری مشخص می کند که کدام گروه از دانش آموزان سالم هستند و باید مورد مراقبت قرار گیرند ، چه گروه هایی مشکل ساز هستند و نیاز به مداخله دارند و چه گروه هایی برای به حداکثر رساندن چنین ترمیم های سلامتی نیاز به رشد ذهنی و توانمند سازی دارند. البته ، این مستلزم همکاری پارلمان و دولت است ، زیرا من می دانم که مشکلات آموزشی وجود دارد.

حاتمی گفت كه داشتن مدارك روانشناختی برای آموزش و پرورش بهداشت روان دانش آموزان و معلمان برای مدارس ضروری است: “آینده خوبی برای سلامت روان دانش آموزانی كه مشمول حمل و نقل هستند وجود ندارد ، زیرا حتی اگر خانواده ها آموزش ببینند نیاز ، کودکان هنوز مشکلات زیادی دارند.

وی گفت: “بیشتر مراجعه کنندگان روانپزشکان و مشاوران همه گیر کوید 19 به خانواده ها و نحوه برقراری ارتباط با فرزندان آنها انجام می شود.

حاتمی با اشاره به 6000 مرکز در سراسر کشور و هزاران کلینیک خدمات روانشناسی و مشاوره ای ، با اشاره به اینکه تعداد مراجعه به روانشناسان ، مشاوران و مشاوران 19 مورد در Povandiquid افزایش یافته است ، خاطرنشان کرد: کودکان و نوجوانان نقش اجتماعی خود را در شرایط کشتی سازی از دست داده اند. “خسته باشید. در چنین شرایطی ، اگر روش فرزندپروری توسط خانواده ها به خوبی اجرا نشود ، آنها با مشکلات زیادی روبرو می شوند.

وی که در برنامه ضربان قلب شبکه بهداشت سیما صحبت می کرد ، ادامه داد: مناطقی مانند وسواس و افسردگی نیز مراجعه منظم ما هستند. کرونا بیشترین آسیب را به سلامت روان افراد وارد کرده است. من از مقامات می خواهم که بهداشت روان را به عنوان یک مسئله ملی در نظر بگیرند و برای دوره پس از بیماری کرونا برنامه ریزی کنند.

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره در کشور گفت: با ظهور ویروس کرونا در کشور ، مردم با ابهامات زیادی درگیر بحران هستند و این محدودیت های ارتباطی زیادی را برای آنها ایجاد کرده و این بحران باعث ایجاد استرس و تجربه شده است. استرس و اضطراب برای آنها خیلی زیاد شده است.

وی افزود: “برخی از افراد توانایی خوبی در کنار آمدن با این عوامل استرس زا دارند ، در حالی که دیگران ترسهای غیر منطقی و در نهایت معلولیت هایی مانند وسواس و افسردگی را تجربه می کنند.

به گفته حاتمی ، از دهه 1930 تعداد مراجعه کنندگان به فضای مجازی برای دریافت و مشاهده اطلاعات علمی روانپزشکی دو برابر شده است.

وی هشدار داد: در حالی که شبکه های مجازی فرصت های زیادی ایجاد کرده اند ، باید مردم را در مورد تأثیرات سو ad این شبکه ها متقاعد کنیم. افراد در Kovid 19 Pandemic با دسترسی به شبکه های مجازی از افراد فاقد صلاحیت به مشاوره و خدمات ذهنی مجازی دسترسی پیدا می کنند که منجر به افزایش عقب ماندگی ذهنی می شود.

حاتمی افزود: معمولاً هنگام مراجعه افراد به روانپزشكی كه در طی یك بیماری مزمن روانی به شدت بیمار است ، توصیه می كنم اگر افراد علائم روانی معلولیت دارند ، باید در مورد شرایط فعلی خود با یك روانپزشك و مشاور مشورت كرده و از خود مراقبت كنند. دیگران. “به موارد برتر توجه کنید.

رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره کشور معتقد است که تمام پروتکل های بهداشتی برای اقشار مختلف جامعه به “پیوستگی بهداشت روانی” نیاز دارد.

وی گفت ، متأسفانه ، هیچ پیوست بهداشت روانی با پروتكل های بهداشتی انجام نشده است. وی از ستاد ملی کرونا خواست تا با این سازمان همکاری کند تا این مکمل ها را تولید و در دسترس عموم قرار دهد.

حاتمی ادامه داد: پیشنهاد دیگر من این است که همه مسئولان که قضاوت مردم را بر عهده دارند هنگام تصمیم گیری از حضور روانپزشک استفاده کنند. ما این موضوع را به ویژه برای مقامات ارشد دنبال می کنیم ، زیرا مسئولیت امنیت روانی مردم را بر عهده داریم و گاهی اوقات برخی سخنرانی ها و تصمیمات خاص در زمینه میراث میثاق 19 بر مردم تأثیر منفی می گذارد. شرایط بیماری کرونا شرایط غیرطبیعی است و بسیاری از افراد از وضعیت غیرطبیعی اطلاع کاملی ندارند که منجر به سوinter تعبیر و مشکلات زیادی می شود.

رئیس سازمان علوم و مشاوره روانپزشکی کشور یادآور شد: “در کرونا ، همه مردم در یک غار غرق می شوند. ما دیگر” همدردی “را نمی بینیم. خیر. ما پیشنهاد می کنیم که صدا و سیما باید فرهنگ سازی و بهداشت روانی مردم را در دستور کار خود قرار دهد همه شبکه های آن برای افزایش سواد سلامت مردم است.

وی در مورد نوحه های بیماری همه گیر Kovid 19 اظهار داشت: این روزها نوحه های عزیزان با اطرافیان ما تقسیم نمی شود و در نتیجه شاهد “نوحه خوانی” هستیم و مشخص نیست این نوحه چه زمانی برگزار می شود حذف شده.

Ptsd (اختلال استرس پس از سانحه) همچنین خاطرنشان کرد: برخی از افراد جامعه دچار کووید 19 شده و مشکلاتی را ایجاد کردند. Kovid 19 بررسی و مسائل مربوط به افراد پس از همه گیری همه گیر و بعد از حادثه را ایجاد می کند. بنابراین باید توجه ویژه ای به این افراد شود.

کوید با اشاره به بهداشت روانی کادر پزشکی که به طور مستقیم در 19 بیمار درگیر است ، گفت: “این افراد از نظر بهداشت روانی خوبی ندارند. البته کمیته روانپزشکی وزارت در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده است. این افراد باید تحت نظارت باشند توسط روانپزشکان و مشاوران