لبخند آخر را چه‌ کسی می‌زند؟

رای کمیته استیناف سه نتیجه برای ادامه فصل خواهد داشت.

به گزارش آوای البرز همشهری نوشته شده توسط: رای جنجالی کمیته انضباطی پرونده گل گهر همچنان در تاییدیه کمیته استیناف بازتاب دارد. سیرجانی امیدوار بود باشگاه بر این اساس رای خود را تغییر دهد اما این اتفاق نیفتاد و امتیاز گل گهر روی حساب سپاهان، استقلال و پیکان ماند. مهم ترین حاشیه این حکم، حالا سپاهان و استقلال به ترتیب سه و دو امتیاز بالاتر از زمین هستند و پرسپولیس به عنوان ضلع سوم مثلث قهرمانی از این مشکل گله مند است. بیانیه ای بین باشگاه های آسیب دیده و آسیب دیده مبادله شد که جنگی آشکار و بی سابقه در حال وقوع است. با وجود همه این جنجال ها، تصمیم کمیته استیناف سه نتیجه برای ادامه فصل خواهد داشت.

خلع سلاح فرهاد

فرهاد مجید که در نیم فصل از آزادی عقب مانده بود، 10 سال بعد در پایان دور رفت توانست آبی ها را در اولین پله متوقف کند. پس طبیعی است که تیم مجیدی مدعی سرسختی برای جام حذفی باشد اما حالا با اضافه شدن دو امتیاز به حساب استقلال، کار برای آبی ها راحت تر از همیشه شده است. مجیدی هر چند در اظهار نظری عجیب گفت که «دو امتیاز تیم را نمی برد، اما می داند که در طول این سال ها تکلیف قهرمانی تنها با یک امتیاز یا تفاضل گل مشخص شده است. یعنی تصمیم کمیته استیناف مهم است و نمی توان اهمیت آن را نادیده گرفت. اما این حکم جنبه دیگری هم دارد; یعنی اگر مجیدی امسال با استقلال قهرمان نشود، دیگر بهانه ای برای او وجود ندارد. فرهاد سومین تمرین خود را در استقلال پشت سر می گذارد. او در دو دوره قبل بهانه هایی مانند حمایت دولت و فدراسیون برای رقابت استقلال یا بلاتکلیفی مدیریتی آورده بود. با این حال، هیچ یک از این استدلال ها در حال حاضر وجود ندارد، و تنها یک برابری آزادی در زمین حاصل شده است. از این رو مجید امیدوار است بیش از هر زمان دیگری به فعالیت های فنی خود بپردازد و به نتایج مطلوب دست یابد.

آیا یحیی می تواند بهانه یا الهام بگیرد؟

با این حال تجدیدنظر ممکن است دو پیامد در پرسپولیس و یحیی گل محمدی داشته باشد. یا یحیی دلداری می دهد که پایان فصل بهانه درستی است و با استناد به همین رای می تواند شکست احتمالی را توجیه کند یا اینکه گل محمدی و شاگردانش انگیزه مضاعف برای نشان دادن آن حتی در برابر تغییر و اتفاقات دولتی دارند. قهرمانی آنها از هم پاشیده نخواهد شد. البته برد در این شرایط برای قرمزها دو برابر ارزش دارد و می تواند شیرین تر از فصول قبل باشد. بنابراین نگرش یوحنا و شاگردانش نسبت به این آیه تعیین کننده خواهد بود. اگر ذهن زیبایی داشته باشند همین موقعیت را به موتور محرکی جدی برای موفقیت تبدیل می کنند.

رستگاری محرم

در صورتی که بعد از فراخوان شاهد آتش‌سوزی بی‌وقفه بین مغرب‌ها باشیم، کسی که بیشترین سود را برده است، آرام‌ترین است! با وجود اینکه صدایی از اردوی سپاهان به گوش نمی رسید، این تیم سه امتیاز انضباطی را به دست آورد و شکست چهار گله به پیروزی سه گله تبدیل شد. اگر چنین معجزه ای نبود، حالا سپاهان به وسط جدول پرتاب می شد که برای محرم نویدکیا بسیار سخت بود. در پایان دیدار سپاهان و گلگوتا، حضور بیهوده باغنما و دقایقی اصفهانی خدا را شکر کرد که زردپوشان را در حرکت نگه داشت و نویدکیا را مجبور به بازگشت کرد. “اگر نه، کار تا الان انجام شده بود.”

انتهای پیام/