قول‌های وزیر میراث فرهنگی برای بیمه زیلوبافان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عزت الله ضرغامی شامگاه شنبه در سفر به استان یزد از موزه سیلو میبد با اشاره به بیمه صنعتگران به ویژه سیلو بافان گفت: در این راستا دولت بیمه هنرمندان را بر عهده گرفته است. . و جلسات زیادی در این زمینه برگزار شده است.

وی با اشاره به اینکه به زودی جلساتی در این خصوص در مایبد به عنوان مرکز تولید زیلو برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در کنار بیمه، مشوق های دیگری نیز برای بهره برداران حوزه در نظر گرفته شده و در این زمینه مساعدت می شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: حدود 150 سوله باف در شهرستان میبد وجود دارد که فعالیت آنها کفاف هزینه های زندگی آنها را نمی دهد و دخل و خرج این بخش در حد این هنرمندان نیست.

ضرغامی ادامه داد: در حال حاضر مشکل سیلوبافان فروش نیافتن محصولات آنها نیست، زیرا فروش راضی کننده است اما تولید پایدار نیست.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است که آنها را برای ایجاد روحیه امید در سیلوبافان بیمه کنیم و این موضوع هم اکنون در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.

ضرگامی بیان کرد: ثبت جهانی زیلو ارزش کار هنری را نشان می دهد و در کنار همه ارزش هایی که در زمینه صنایع دستی از جمله سفال، سرامیک و چینی دارد، در عرصه تولید زیلو می درخشد.

وی در تشریح ویژگی های زیلو گفت: زیلو یکی از طبیعی ترین قیطان های هنری است و باید استفاده از آن را تشویق کرد.