قرارداد شهرداری با چین محرمانه است؛ هرگز نباید به بیرون درز کند!

آفتاب‌‌نیوز :

پرویز سروری درخصوص انتقادات مطرح شده از سوی برخی اعضای شورای شهر به قرارداد شهرداری برای واردات خودرو‌های برقی از چین، اظهار کرد: این قرارداد بنا به دلایلی محرمانه است و نباید برای هیچ نماینده‌ای ارسال شود و مفاد محرمانه آن هرگز نباید به بیرون درز کند.

این عضو شورا در گفتگو با ایرنا با انتقاد از انتشار بخشی از این قرارداد محرمانه در فضای مجازی و برخی رسانه ها، تاکید کرد: روال اینگونه نیست که قرارداد‌های حساس و مهمی از این دست که می‌تواند منافع کشور را مورد هجمه دشمنان قراردهد و یا حتی روابط خوب دو کشور را تحت تاثیر قرار دهد، در اختیار دیگران قرار گیرد.

به گفته سروری، شهرداری اعلام کرده که هرکدام از اعضای شورای شهر که در جریان کار باشد، میتواند این قرارداد را مشاهده کرده و سوالات، ایرادات و پیشنهادات خود را مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قرارداد چین جزو بهترین قرارداد‌های تاریخ ایران است، تصریح کرد: این پیام روشنی به دنیاست که بدانند ایران در حلقه محاصره دشمن متوقف نخواهد شد. مهم‌ترین موضوع مردم پایتخت بحث آلودگی صوتی، آلاینده‌های هوا، حمل و نقل و ترافیک است که شهرداری تهران با یک تیر چهار هدف را زده است و اگر ما بتوانیم بحث واگن، اتوبوس، تاکسی و وَن را باهم در مسیر درستی پیش ببریم، آن موقع می‌شود تصمیمات قاطعی را درمورد کاهش تردد خودرو‌های شخصی بگیریم.

سروری با اشاره به انتقاد‌های مطرح شده از سوی مردم درمورد ناکافی بودن حمل و نقل عمومی، بالابودن هزینه‌های آن، افزود: اگر ما بتوانیم بحث حمل و نقل عمومی را به نتیجه مطلوب برسانیم، آن موقع میشود برای استفاده از خودرو‌های شخصی تصمیمات مناسبی گرفت.