قتل تبعه خارجی در شمال شهر تهران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: اوایل آذرماه سال جاری با دریافت خبری مبنی کشف یک جسد در داخل سطل آشغال در شرق استان تهران، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست با مراجعه به صحنه جرم و تن پیمایی از مقتول آثار جراحتی عمیق در قسمت سر و پهلو مقتول مشاهده کردند و متوجه شدند که مقتول جوانی ۲۴ ساله تبعه افغانستان است.

وی ادامه داد: با بررسی‌های میدانی و اطلاعاتی دریافتند، فردی در ساعات نیمه شب یک گونی بزرگ که بر روی دوش خود حمل می‌کرد را داخل سطل آشغال در یکی از محلات شرق استان تهران می‌گذارد و سریعاً متواری می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: در ادامه فردی تبعه افغانی به اداره فقدانی مراجعه و اعلام می‌دارد که برادرش گمشده است و کارآگاهان پس از شناسایی وی دریافتند که او برادر مقتول است و در تحقیقات از وی دریافتند؛ مقتول شب حادثه پس از تماس تلفنی اعلام داشت که کار مهمی پیش آمده و با استفاده از تاکسی اینترنتی از منزل خارج و دیگر بازنگشته است.

رئیس پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: کارآگاهان با استفاده از روش‌های کارآگاهی و اطلاعاتی متوجه شدند که فردی با مقتول تماس گرفته و اعلام داشته کار مهمی دارد و وی را به زور به منزلش در شمال شهر تهران دعوت کرده است.

وی گفت: کارآگاهان با بکارگیری از شیوه‌های نوین کشف جرم به نشانی رجوع مقتول رفته و در آنجا ۲ تن از افراد تبعه افغانستان که با مقتول ارتباط خانوادگی داشتند را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه بیان داشت: متهم اول در بازجویی اولیه اقرار داشت که مقتول از دوستان وی است و برای خوش گذرانی وی را به منزلم دعوت کردم، اما در آنجا یکی از کارگران که مشغول کار بود سهواً میلگرد از دستش رها شده و به سر مقتول برخورد می‌کند. کارآگاهان در ادامه فردی که متهم اول او را معرفی کرده بود را شناسایی می‌کنند و متوجه می‌شوند که او در بیمارستان از شب قبل حادثه بستری است.

رئیس پلیس آگاهی تهران اضافه کرد: با توجه به اظهارات کذب متهم اول، کارآگاهان در ادامه با استفاده از روش‌های پلیسی موفق شدند حقایق را کشف کنند و متهم اول ناگزیر لب به اعتراف گشود و اعلام کرد که به مقتول مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال قرض داده بودم و از آنجایی که مطمئن بود مقتول پول من را پس نمی‌دهد و چندین بار نیز به همین خاطر با هم درگیر شده بودیم، او را با اصرار فراوان به منزلم دعوت کردم و از آنجایی که می‌دانستم او برای آخرین بار نزد من می‌آید و اگر برود دیگر برنمی گردد از پیش نقشه قتل وی را کشیدم و سپس با رسیدنش به منزلم پس از صرف چایی با او درباره مسائل مالی صحبت کردم که سر همین موضوع با هم درگیر شدیم و با میلگردی که از قبل آماده کرده بودم چند ضربه به سر و بدن او زدم سپس کیسه‌هایی که در استخر داشتم آوردم و جسد را داخل آن گذاشتم و داخل یک پتو و گونی سفید رنگ قرار دادم و آن را برادرم با استفاده از ماشین به یک سطل آشغال در شرق استان تهران منتقل کرد.

سردار ولی پور گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: متهم به همراه برادرش به دلیل قتل و همدستی در آن، با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، با توجه به ارتکاب قتل عمدی به زندان انتقال دادند.

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.