قارچی که جایگزین گوشت خواهد شد

شفاف و نقل قول IO، صنعت دامپروری 15 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی و 80 درصد از استفاده از زمین در جهان را تشکیل می دهد. قارچ ها سرشار از مواد مغذی هستند و حداقل می توانند جایگزین گوشت شوند. در حال حاضر تعداد کشاورزان و کارآفرینانی که تمایل به پرورش قارچ دارند کم نیست. اما بسیاری از آنها از امکانات مناسبی برخوردار نیستند بنابراین برخی دیگر که امکانات مناسبی ندارند به فکر ساخت یک سازه هوشمند هستند. این امر باعث شد استارتاپ های ATTA دانش خود را در زمینه ایجاد مراکز مناسب پرورش گیاهان و توسعه سیستم های هوشمند پرورش قارچ ارتقا دهند. اولین نمونه به تازگی عرضه شده است و بسیار ساده است و می توان از آن برای پرورش قارچ در هر سوپرمارکتی استفاده کرد. داستان زیر داستان سباستین مدل، پرورش دهنده قارچ است که یکی از بنیانگذاران این استارتاپ بوده است.

نمایندگان راه اندازی ATTA
نمایندگان راه اندازی ATTA

نام ATTA از کجا آمده است؟

ATTA نام لاتین مورچه های برگ است که بیش از 30 میلیون سال در پرورش قارچ نقش داشته اند. آنها الگوهای بزرگ ما هستند. این حشرات غذای خود را به قارچ تبدیل کرده و در لانه های خود روی برگ های جمع آوری شده رشد می کنند. این رژیم غذایی بسیار سالم است و مورچه های ATTA در حال حاضر یکی از بزرگترین و قدرتمندترین کلونی مورچه ها هستند.

مرکز پرورش قارچ چگونه است؟

مرکز پرورش قارچ ما یک سیستم مدولار است که می تواند در سالن های بزرگ و در فضای باز قرار گیرد. برای ایمن سازی عملیات برداشت، یک پلت فرم نظارت از راه دور راه اندازی کرده ایم. این تسهیلات برای ایجاد امکان تولید غیرمتمرکز و رفع نیاز به مسیرهای حمل و نقل طولانی مدت ضروری است. همچنین حمل و نقل به شهرهای بزرگتر را تسهیل می کند. طراحی ماژولار یا مدولار بودن در طراحی، یک اصل طراحی است که یک سیستم را به قطعات کوچکتر به نام ماژول تقسیم می کند. ماژول ها را می توان آزادانه با ماژول های دیگر یا بین سیستم های مختلف ایجاد، اصلاح، جایگزین یا جابه جا کرد.

انگیزه شما چیست؟

قارچ جایگزین خوبی برای گوشت است. ما قارچ های زیادی را امتحان کردیم تا اینکه بهترین نوع را پیدا کردیم و آن Lions Man بود. قارچ فواید زیادی دارد، مانند گوشت، که دی اکسید کربن بسیار کمی منتشر می کند و منابع را مصرف می کند. در آسیا، این قارچ به عنوان یک غذای لذیذ در نظر گرفته می شود که اغلب با گوشت مرغ یا خرچنگ مقایسه می شود. این همچنین به عنوان یک تقویت کننده واقعی مغز شناخته می شود.

آینده شرکت خود را در پنج سال آینده چگونه می بینید؟

دو هفته دیگر اولین محصول خود را می گیریم و آن را به رستوران ها و شرکت های فرآوری می فروشیم. اگر به‌عنوان تولیدکننده فعالیت کنیم و جریان نقدینگی خوبی داشته باشیم، به سرمایه‌گذاری در ساخت سیستم ادامه خواهیم داد. در طول پنج سال آینده، ما می‌خواهیم تجهیزات خود را در سراسر اروپا بفروشیم و به بسیاری از افراد این امکان را می‌دهیم تا به طور حرفه‌ای و مقرون به صرفه رشد کنند و همچنین رژیم غذایی خود را سالم‌تر و پایدارتر کنیم.

چه چیزی ارتقاء شما را بهتر یا متفاوت می کند؟

سیستم مدولار ما به مشتریان این امکان را می دهد که سیستم های کوچکی را راه اندازی کرده و آنها را برای افزایش سرمایه گذاری گسترش دهند. در عین حال، سیستم ما بسیار کارآمد است زیرا می تواند دما، رطوبت، دی اکسید کربن و نور را کنترل کند و شرایط رشد مطلوبی برای قارچ ها داشته باشد.