قائم‌مقام پیشین باشگاه استقلال: قربان‌زاده یکی از اضلاع مثلث حذف استقلال از آسیا بود

انتشار صحبت‌های رئیس پیشین سازمان خصوصی‌سازی درباره موضوعات چرایی حذف استقلال از آسیا و مباحث دیگر مربوط به جذب علیرضا بیرانوند با واکنش یکی از مقام‌های پیشین باشگاه استقلال همراه شد.

به گزارش آوای البرز، علی امیری، قائم‌مقام پیشین باشگاه استقلال، درباره اظهارات اخیر حسین قربان‌زاده که گفت برای رفع مشکل استراماچونی و جلوگیری از حذف‌نشدن استقلال از لیگ قهرمانان آسیا به حجت کریمی، مدیرعامل وقت باشگاه استقلال، پیشنهاد همه جور کمک به باشگاه استقلال را مطرح کرد، اظهار داشت: به هیچ عنوان چنین موضوع یا صحبتی از سوی ایشان مطرح نشد؛ چه در تماس‌های تلفنی چه در جلسات حضوری. ما هرگز حتی یک کلمه درباره کمک از سوی قربان‌زاده به باشگاه استقلال نه شنیدیم و نه دیدیم.

او افزود: اتفاقاً روزهایی پیش می‌آمد که ما درخواست کمک می‌کردیم اما طرف مقابل اعلام می‌کرد اگر هم قرار است کسی به ما کمک کند خودمان هستیم، یعنی آقای کریمی و اعضای هیات‌مدیره. بنابراین هیچ کمکی و حتی حرفی بابت اینکه اگر کمکی لازم است به ما صورت بگیرد از سوی سازمان خصوصی‌سازی و رئیس وقت آن مطرح نشد.

امیری همچنین در این باره که موضوعات دیگری در مسیر حذف‌شدن استقلال از آسیا جزو عوامل این اتفاق تلخ برای استقلال و هوادارانش بود، توضیح داد: اتفاقا اصلاً اینطور نیست و ما فقط به دلیل پرداخت دیرهنگام بدهی باشگاه استقلال به استراماچونی از آسیا حذف شدیم. اتفاقاً یکی از کسانی که در این زمینه تقصیرکار بوده همین آقای قربان‌زاده است. البته در آن برهه مثلثی تشکیل شده بود تا استقلال از آسیا حذف شود و نتواند به موقع کارهایش را انجام بدهد که یکی از اضلاع این مثلث همین آقا بود.

این مسئول سابق باشگاه استقلال در این باره که دو ضلع دیگر این مثلث را چه کسانی یا چه نهادهایی تشکیل می‌دادند تصریح کرد: من نمی‌توانم درباره آن دو ضلع دیگر حرفی بزنم اما اسامی هر دو ضلع دیگر را آقای کریمی، مدیرعامل وقت باشگاه استقلال، می‌داند و قطعاً هر وقت لازم باشد آنها را به رسانه‌ها یا افرادی که قرار است به آنها توضیح بدهد، معرفی می‌کند. اسامی دو ضلع دیگر پیش مدیرعامل قبلی باشگاه است.

یکی از موضوعات دیگر مطرح‌شده در صحبت‌های قربان‌زاده بحث بی‌اطلاعی‌اش از جذب علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم پرسپولیس، در فصل نقل و انتقالات تابستانی امسال بود. علی امیری در این باره ادعای رئیس پیشین سازمان خصوصی‌سازی را کاملاً رد کرده است و گفت: اتفاقا قربان‌زاده کاملاً در جریان این موضوع و مذاکره ما با علیرضا بیرانوند قرار داشت. ساعت هشت صبح روز مذاکره من در کنار آقای کریمی نشسته بودم که ایشان تلفنی با مدیرعامل باشگاه صحبت کرد و کاملاً در جریان این مسائل قرار گرفت. اینکه ادعا می‌کند از هیچ چیز خبر نداشتم و یکمرتبه مطلع شدم اصلاً حقیقت ندارد.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.