فکری به حال بیکاری در سینما بکنید

در اسفندماه سال گذشته، گروهی از کارگردانان سینما نسبت به پیش‌بینی بحرانی که در سال جاری رخ خواهد داد، به تعداد زیادی از اعضای صنعت سینما ابراز نگرانی کردند و نسبت به عواقب آن هشدار دادند. آنها به سیستم ساترا و الماس (سیستم صدور مجوز ساخت سریال در VOD) در سینمای ایران شبکه های نمایش خانگی با شرایطی که در پروسه اعطای مجوز برای ساخت و نمایش فیلم ایجاد شده بود، اعتقاد داشتند. بهار و تابستان 1401 شاهد بحران شدید بیکاری بود

اکنون در اواسط تابستان 1401 شورای مرکزی مدیره انجمن طی نامه ای خطاب به محمد خزایی از وی خواست تا برای رفع بحران بیکاری اقدامی بیندیشد.

در این نامه آمده است: «همانطور که نسبت به اخطار نامه سال گذشته فراخوانده شده اید، 28 انجمن صنفی سینما نگرانی خود را از رویکرد سختگیرانه و عملکرد کاروانسرا در صدور پروانه ساخت و توزیع آثار نمایش خانگی اعلام کرده اند و ماه ها بعد سیاست فعلی مسافرخانه اعلام شده است. و رویه‌ها، جریان تولید را نادیده می‌گیرد و در نهایت نتیجه‌ای جز رکود و بیکاری فیلمسازان ندارد و قابل پیش‌بینی است که نتیجه‌ای نخواهد داشت.

اکنون با توقف تولید و توزیع تولیدات نمایش خانگی، با توجه به مشکلات عدیده زندگی سینماگران و مردم در ادامه این روند، با بحران بیکاری بیشتری مواجه هستیم. ، یک بار دیگر التماس می کنم. دلسوزانه و پاسخگو به مطالبه حقوق سینماگران، در این زمینه تدبیری اندیشید تا در این شرایط سخت اقتصادی با درایت و تدبیر شما این مسائل بزرگ برای فرهنگیان باز شود.

علاوه بر درخواست های صنفی، در ماه های گذشته چندین سینماگر با نامه نگاری به رئیس جمهور کمپینی مبنی بر بازگرداندن مدیریت شبکه نمایش خانگی زنجیره ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با امضای بیش از چهار هزار نفر آغاز کرده اند. البته هنوز تکمیل نشده است.در چند هفته اخیر دامنه اختلاف سکوها و مسافرخانه افزایش یافته و به مرز تهدید شغلی رسیده است. مسدود کردن عملکرد یکی از پلتفرم های اصلی صفحه نمایش اینترنتی.

در همین راستا محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: مشکلاتی مانند سایر بخش‌های شبکه تلویزیونی خانگی ممکن است وجود داشته باشد، اما هدف ما کمک به حل این مشکلات است، ما تهدید محوری را دوست نداریم. مشاهده.” برای زنده ماندن در این منطقه.”

57244