فصل آینده قطعا با VAR برگزار خواهد شد/ قلعه‌نویی در تنگنا است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که امروز جمعه در شعبه اختصاصی جامعه ورزش برای رأی دادن در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کرده بود، در مورد آخرین وضعیت ورود سیستم ویدئویی به فوتبال ایران گفت: با تصمیمی که در فدراسیون فوتبال گرفتیم دنبال این هستیم که قطعاً فصل آینده ورزشگاه‌هایی اجازه برگزاری بازی داشته باشند که الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا را رعایت کرده باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فصل آینده با کمک داور ویدئویی برگزار خواهد شد گفت: قطعاً فصل آینده را با VAR آغاز خواهیم کرد و دنبال این هستیم که استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا را اجرایی کنیم.

مهدی تاج با اشاره به گرفتن مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌های ایران گفت: در شرایطی که ژاپنی‌ها برای ۵ باشگاه خود این مجوز را گرفته اند، فوتبال باشگاهی ایران ۷ مجوز حرفه‌ای فعالیت را دریافت کرده که اتفاقات بزرگی خواهد بود.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: همین که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توانستند خصوصی شوند و مجوزهای لازم برای حضور در لیگ نخبگان آسیا را بگیرند اتفاق مثبتی است چرا که اگر این مهم رخ نمی‌داد هر دو باشگاه از آسیا حذف می‌شدند.

وی در مورد شرایط تیم ملی گفت: من می دانم که آقای قلعه نویی با چه تنگناهایی تیم ملی را اداره می کند. اگر ما لیگ را دیر شروع کنیم شرایط بسیار سخت خواهد شد چرا که کنفدراسیون فوتبال آسیا ما را زیر ذره بین برده است. با این همه محدودیت ما از رقبا از نظر مالی عقب هستیم. 

مهدی تاج در مورد حق پخش تلویزیونی هم گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا روی این موضوع تاکید دارد که به موقع در مورد آن صحبت خواهم کرد. با این حال شرایطی خوبی در حال رقم خوردن است که اعلام خواهیم کرد.