فروریختن ساختمان قدیمی در شرق تهران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

جلال ملکی در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: ساعت 13:59 امروز یک مورد تخریب یک منزل مسکونی در خیابان پاسدار آنهومش شرق تهران به سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اعلام شد. سپس دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: در محل حادثه یک خانه دو طبقه بسیار قدیمی و نیازمند تعمیر اساسی که سه نفر در آن حضور داشتند و ظاهراً در آنجا ساکن بودند، ناگهان سقف خانه اول، کف و کف طبقه دوم فرو ریخت و قسمتی از دیوار بالایی فرو ریخت.

وی گفت: قبل از رسیدن آتش نشانان سه نفر داخل منزل رفته بودند و خوشبختانه به شدت گرفتار نشدند. یکی از آنها از ناحیه سر آسیب دید.

ملکی با بیان اینکه آتش نشانان ایمن سازی لازم را انجام دادند، بیان کرد: عوامل شهرداری منطقه با حضور در محل حادثه و تسخیر محل، متوجه شدند که این ملک قبلا تذکر داده شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه همیشه خسارت و آوار به یک ساختمان در اثر معدنکاری در مجاورت ملک ایجاد نمی شود، گفت: در بسیاری از موارد معدنکاری و تعمیرات در منزل انجام نمی شود. اما ناگهان ساختمان فروریخت. به این دلیل که ساختمان های فرسوده در هنگام بارش های موسمی آسیب پذیر هستند و این مشکل می تواند منجر به تخریب شود.

وی تاکید کرد: قبل از هر حادثه خاصی باید نسبت به مقاوم سازی بنا و یا در صورت امکان بازسازی ساختمان اقدام شود تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.