فرمول غذایی برای سفیدکردن دندان‌ها

بدون استفاده از مواد شیمیایی می توانید به دنبال روش های طبیعی تری برای سفید شدن دندان ها باشید. برخی از غذاها به سفید شدن دندان ها به طور طبیعی کمک می کنند.

به گزارش آوای البرز آذر ایران وی به نقل از خط بهداشت نوشت: “دندان درآوردن یک اتفاق معمول است.” این حالت وقتی ایجاد می شود که لایه بیرونی دندان که به مینای دندان معروف است تغییر رنگ دهد. محصولات سفید کننده دندان بسیاری در بازار وجود دارد. می توانید از بین خمیردندان ها ، پودرها ، نوارها یا ژل های سفید کننده انتخاب کنید. دندانپزشک شما همچنین می تواند در این زمینه خدمات حرفه ای ارائه دهد. اما این گزینه ها می توانند گران قیمت باشند. آنها همچنین حاوی مواد شیمیایی هستند که برای دندان و لثه شما مفید نیستند.

بدون استفاده از مواد شیمیایی می توانید به دنبال روش های طبیعی تری برای سفید شدن دندان ها باشید. برخی از غذاها به سفید شدن دندان ها به طور طبیعی کمک می کنند.

اگرچه برخی شواهد نشان می دهد که این غذاها در سفید کردن دندانها مثر هستند ، اما نتایج آنها کاملاً کامل و نظری هستند. با این حال ، امتحان کردن آنها به شما آسیب نمی رساند.

توت فرنگی

توت فرنگی حاوی اسید مالیک است. گفته می شود این اسید خاصیت سفید کنندگی دارد.

اسید مالیک همچنین می تواند باعث افزایش بزاق در افراد مبتلا به خشکی دهان شود. بزاق با تمیز کردن مواد غذایی و سایر بقایا ، که دلیل اصلی تغییر رنگ دندان است ، شما را از پوسیدگی دندان محافظت می کند.

هندوانه

هندوانه از اسید مالیک بالاتر از توت فرنگی برخوردار است. اسید مالیک در روشن شدن دندان ها و افزایش تولید بزاق نقش دارد.

علاوه بر این ، برخی افراد اشاره می کنند که هندوانه از بافت فیبری بر روی دندان ها استفاده می کند ، که به از بین بردن لکه ها کمک می کند. البته هیچ مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

آناناس

دندانهای انسان با یک لایه نازک از پروتئین بزاقی به نام پلی سلول پوشانده شده است. لایه پلی پلی از دندانهای انسان محافظت می کند و همچنین رنگدانه های مواد غذایی را جذب می کند. این شرایط می تواند باعث ایجاد لکه بر روی دندان ها شود.

علاوه بر این ، لایه پلی کلای اجازه می دهد باکتری ها به دندان بچسبند. وقتی باکتری ها جمع می شوند ، پلاک ایجاد می کنند و باعث پوسیدگی دندان می شوند.

آناناس می تواند به طور طبیعی لایه پیک را ذوب کند. آناناس حاوی آنزیم پروتئولیتیک بروملین است. آنزیم های پروتئولیتیک قادر به تجزیه پروتئین ها از جمله لایه پلی کلونال هستند.

پاپایا

آناناس حاوی آنزیمی پروتئولیتیک مشابه آناناس است.

به این آنزیم در پاپایا پاپائین گفته می شود. پاپائین همچنین پروتئین هایی را تجزیه می کند که به تجزیه لایه تخته سه لا کمک می کنند. این به کاهش لکه ها و محافظت در برابر تشکیل پلاک کمک می کند.

شیر

اسید لاکتیک موجود در شیر به پاکسازی مینای دندان کمک می کند. ثابت شده است که اسید لاکتیک باعث تحریک تولید بزاق می شود ، که می تواند به دفع باکتری های ایجاد کننده پوسیدگی دندان کمک کند.

کازئین ، پروتئین موجود در شیر ، از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. کازئین به جذب فسفات کلسیم برای بهبود بیماری سل و جلوگیری از تشکیل پلاک کمک می کند.

علاوه بر این ، یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که کازئین به پلی فنول های موجود در چای متصل می شود و از چسبیدن تانین به دندان و لکه دار شدن آن جلوگیری می کند.

سایر محصولات لبنی مانند پنیر و ماست حاوی اسید لاکتیک و کازئین هستند که می توانند اثری مشابه داشته باشند.

غذا برای سفید شدن دندان چه مدت طول می کشد؟

شما هرگز نمی دانید که این غذاها برای کاهش رنگ دندان های شما چه مدت زمان لازم دارند. هیچ تحقیقی در مورد چارچوب زمانی پیش بینی شده در این زمینه انجام نشده است. اما در مقایسه با محصولات تجاری ، تأثیر روش های طبیعی بیشتر است.

همچنین ، این به رنگ واقعی دندان های شما بستگی دارد. اگر دندان های شما به طور قابل توجهی لک شده باشد ، دیدن نتایج ممکن است بیشتر طول بکشد. همچنین ، اگر غذاهای زیادی بخورید که باعث چرخش دندان های شما می شود ، وضعیت مشابهی نیز انتظار می رود.

آیا روش های دیگری برای سفید شدن دندان ها به طور طبیعی در خانه وجود دارد؟

علاوه بر غذاهایی که قبلاً ذکر شد ، می توانید روش های طبیعی زیر را برای سفید کردن دندان های خود در خانه نیز در نظر بگیرید:

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم بهترین راه برای سالم و سفید نگه داشتن دندان است.

توصیه می شود دو بار در روز و هر بار دو دقیقه مسواک بزنید. این به از بین بردن لکه ها و از بین بردن بقایای مواد غذایی و باکتری هایی که می توانند باعث پوسیدگی دندان شوند کمک خواهد کرد.

علاوه بر این ، استفاده از نخ دندان یکبار در روز می تواند از تشکیل پلاک و تجمع باکتری جلوگیری کند.

با جوش شیرین مسواک بزنید

جوش شیرین یک گزینه محبوب برای سفید کردن دندان ها است. این ماده خاصیت سایشی دارد ، بنابراین به پاکسازی لکه های دندان کمک می کند. جوش شیرین یکی از مواد رایج در سفید شدن خمیر دندان است.

برای استفاده از جوش شیرین برای کاهش رنگ دندان ، با مخلوط کردن قسمت های مساوی آب و جوش شیرین ، یک خمیر درست کنید. دندان های خود را برای یک دقیقه با این خمیر مسواک بزنید و سپس آن را تف کنید.

با روغن خردل و نمک مسواک بزنید

روغن خردل و نمک از داروهای طبیعی سفید کننده دندان در طب سنتی هند است.

ایده پشت این روش برداشتن پلاک و روغن روغن خردل است. این کار فقط به روشی انجام می شود که به روغن کش معروف است. طرفداران این روش می گویند استخراج روغن می تواند به کاهش پلاک دندان و باکتری های دهان کمک کند.

افزودن نمک به روغن خردل باعث افزایش اثر سفید شدن دندان می شود. گفته می شود که سایش نمک به پاکسازی لکه های دندان کمک می کند. علاوه بر این ، نمک باعث افزایش PH بزاق می شود که می تواند اثر ضد باکتری داشته باشد.

ممکن است بخواهید کمی نمک به روغن خردل اضافه کنید. این مخلوط را به مدت یک دقیقه روی دندانها بمالید و سپس آن را تف کنید.

دهان را با پراکسید هیدروژن بشویید

پراکسید هیدروژن یک ماده سفید کننده طبیعی است. این ماده اغلب در محصولات سفید کننده دندان تجاری استفاده می شود.

برای استفاده از آن به عنوان سفیدکننده دندان می توانید قسمتهای مساوی پراکسید هیدروژن و آب را ترکیب کنید. آن را به مدت 30 ثانیه در دهان خود حرکت دهید ، سپس آن را تف کنید.

گزینه دیگر تهیه خمیر جوش شیرین به جای آب با پراکسید هیدروژن است.

غذاهای دندان درآوردن را محدود کنید

با محدود کردن مقدار غذا و نوشیدنی که می تواند دندان های شما را لکه دار کند ، می توانید از تغییر رنگ بیش از حد جلوگیری کنید. این غذاها عبارتند از:

– توت های تیره

– سس های گوجه فرنگی

– کار

– قهوه

– چای سیاه

– نوشیدنی های گازدار تیره

– نوشیدنی های انرژی زا

اگر می خواهید نوشیدنی بنوشید که می تواند دندان های شما را لکه دار کند ، استفاده از کاه خطر را کاهش می دهد. “شما می توانید شیر را به قهوه یا چای اضافه کنید تا خطر پوسیدگی دندان را کاهش دهد.”

انتهای پیام