فرمانده سپاه تهران بزرگ: ۸۶ هزار پایگاه علمی و ۳ هزار گروه جهادی در تهران سازماندهی می‌شوند

فرمانده سپاه تهران بزرگ: ۸۶ هزار پایگاه علمی و ۳ هزار گروه جهادی در تهران سازماندهی می‌شوند

سردار حسن‌زاده از برگزاری رژه بزرگ حماسی ۵۰ هزار نفری الی بیت‌المقدس بسیجیان در روز سوم آذر خبر داد و گفت: ۸۶ هزار پایگاه علمی، هزار و ۲۰۰ هسته علمی، چندین مرکز رشد، سه هزار گروه جهادی و طرح محله‌محوری را در تهران ساماندهی و سازماندهی کردیم.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، سردار سرتیپ «حسن حسن‌زاده» فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ صبح امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته بسیج، با بیان اینکه این هفته فرصت مغتنمی است تا از جنبه‌ها و زوایی مختلف به فعالیت‌های بسیج بپردازیم، اظهار داشت: بسیج از معجزات انقلاب اسلامی است که توسط امام خمینی (ره) شکل گرفت و از همان زمان در فرمایشات امام (ره) آرمانی بودن بسیج را می‌بینیم؛ اما این روز‌ها که روز‌های تعیین‌کننده‌ای در کشور و جهان اسلام است، شاهد تبلور تمام نقطه‌نظرات امام راحل در رابطه با بسیج هستیم.

سردار حسن‌زاده افزود: بسیج از بزرگترین تشکیلات مردمی جهان، نیرویی جهادی و نیز پرمخاطب‌ترین نهاد شناخته می‌شود. امروز بسیج در عرصه‌های مختلف حضور می‌یابد و مأموریت انجام می‌دهد، اما از جهت دیگر بسیج را باید به‌عنوان یک تفکر و فرهنگ نگاه کنیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) ادامه داد: تفکر و فرهنگ بسیجی مرز ندارد و همه مردم، جوانان و فعالان اجتماعی را شامل می‌شود؛ تفکری که در همه عرصه‌ها نتایج آن دیده می‌شود و به‌عنوان جریان فکری برگرفته از آرمان‌های انقلاب اسلامی باید به آن نگاه کرد.

وی سپس درخصوص برنامه‌های هفته بسیج گفت: هزاران فعالیت برای این هفته؛ از جمله اقدامات جهادی در محلات محروم تهران، تشدید اعزام راهیان پیشرفت، و رژه بزرگ حماسی الی بیت‌المقدس در خیابان انقلاب به سمت محل برگزاری نماز‌جمعه با حضور همه بسیجیان در تمام سطوح به استعداد ۵۰ هزار نفر از بسیجیان در جمعه سوم آذر پیش‌بینی شده است.

سردار حسن‌زاده با بیان اینکه پیروزی جبهه مقاومت تبلور نور بسیج است، افزود: تفکر بسیج یعنی تفکر مقاومت، ایستادگی و پایداری، مردمی بودن، دفاع از جریان‌های مردمی و مظلومان و تمام مؤلفه‌های انسانی و بشری. به عبارت دیگر، تفکر بسیجی یعنی تفکر ایثار و فداکاری در تمام عرصه‌ها مانند نظامی، اقتصادی و اجتماعی.

فرمانده سپاه تهران بزرگ عنوان کرد: وقتی به مأموریت‌های گسترده بسیج نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که بسیج متناسب با آرمان‌های متعالی، خود را با شرایط وقف می‌دهد و در عرصه‌های گوناگون همچون کمک به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان و یا حتی کمک به نجات مردم در زمان شیوع کرونا و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌درخشد.

وی گفت: محور‌های اصلی بسیج بر مبنای دو سند بالادستی بیانیه گام دوم و سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج است که ما آن را مبنا قرار دادیم؛ بر این اساس، ۸۶ هزار پایگاه علمی، هزار و ۲۰۰ هسته علمی، چندین مرکز رشد، سه هزار گروه جهادی و طرح محله‌محوری را در تهران ساماندهی و سازماندهی کردیم.

سردار حسن‌زاده با اشاره به کنگره ۲۴ هزار شهید استان تهران که در بهمن امسال و به مدت ۱۰ روز برگزار خواهد شد، افزود: پنج هزار و ۶۰۰ نفر از این شهدا دانش‌آموزان هستند؛ به همین جهت برنامه‌های کنگره بر محور جوانان و نوجوانان انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: در سال‌های اخیر ایران اسلامی به‌عنوان کشوری قدرتمند مطرح شده است؛ لذا دشمن با عملیات روانی به دنبال برجسته کردن نقاط ضعف در نظام اسلامی است که ما برای مقابله با این عملیات دشمن، «طرح شهید دیالمه» را در جهاد تبیین دنبال می‌کنیم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) خاطرنشان کرد: در تمام مکان‌های شهر تهران اقدامات تبیینی و روشنگری را در رابطه با اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی دنبال می‌کنیم؛ البته در جنگ غزه چهره واقعی و بدون روتوش ارتش کودک‌کش صهیونیستی و استکبار جهانی را همگان دیدند.

در پایان این نشست از پوستر رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس که سوم آذر از تقاطع خیابان‌های انقلاب و، ولی عصر (عج) به سمت دانشگاه تهران برگزار می‌شود، رونمایی شد.

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.