فرمانده ارشد چین خواستار آمادگی برای جنگ با آمریکا شد

گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین آوای البرز پیشنهاد کرده است که یک مقام ارشد نظامی چین باید هزینه های نظامی خود را برای آماده سازی برای جنگ با ایالات متحده افزایش دهد.

به گزارش دیلی میل ، ژنرال Geo Gillian ، دومین فرمانده نیروهای مسلح چین پس از ریاست جمهوری گفت چین باید برای این دام آماده شود.

“دام توكیدیدس” كه توسط یك دانشمند سیاسی آمریكا ابداع شده است ، به شرایطی اشاره دارد كه در آن جنگ هنگامی كه یك قدرت جدید جهانی جایگزین قدرت قبلی شود ، جنگ اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

یک مقام ارشد نظامی چین گفت: “با توجه به طبیعت گرفتار و مسائل مرزی ، ارتش باید سرعت توسعه توانایی های خود را تسریع کند.”

وی افزود: “ما باید مهارت ها و توانایی های رزمی خود را بهبود بخشیم و زیرساخت های مناسب اصلاحات نظامی را فراهم کنیم.”

وی خواستار افزایش بودجه نظامی چین شد و گفت به زودی از نظر قدرت اقتصادی جهان جایگزین ایالات متحده خواهد شد.

وانگ یی وزیر امور خارجه چین اخیراً به رئیس جمهور آمریكا جو بایدن هشدار داد كه از خطوط قرمز چین مانند “مبارزه با تایوان” عبور نكند.

لوید آستین ، وزیر دفاع اخیراً در یادداشتی یادآوری کرد که برنامه ها و توانایی های توسعه نظامی برای مقابله با تهدید چین از اولویت های نظامی است.

برخی از تحلیلگران نظامی به تلاش های چین برای توسعه توانایی های موشک بالستیک قاره پیما از سیلوهای زیرزمینی برای مقابله با حمله هسته ای ایالات متحده استناد کرده اند. هانس کریستنسن ، تحلیلگر آمریکایی با فدراسیون دانشمندان ، گفت که چین در حال توسعه توانایی پرتاب موشک های بالستیک بین قاره ای پیشرفته (ICBM) از سیلوهای زیرزمینی است تا بتواند به سرعت به حمله هسته ای پاسخ دهد.

این کارشناس آمریکایی پس از تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای که اخیراً به دست آمده ، این اظهارات را بیان کرد. این تصاویر نشان می دهد که چین در تلاش است تا با تهدید فزاینده ایالات متحده مقابله کند.

براساس تصاویر ماهواره ای ، چین ساخت حداقل 16 سیلوی زیرزمینی را در یک سایت بزرگ آموزش موشکی در نزدیکی شمال کشور آغاز کرده است. به نظر می رسد تقریباً تمام سیلوهای ردیابی شده برای استقرار موشک بالستیک قاره پیما Dongfeng-41 ارتش چین طراحی شده اند که توانایی هدف قرار دادن آلاسکا و مناطقی از ایالات متحده را دارد.

انتهای پیام /