فرصت از دست رفته در صنعت گردشگری بازگشت ندارد

به گزارش خبرگزاری آوای البرز؛ فریدون که در دوره های ویژه ایده پردازی و خلاقیت در حوزه گردشگری فعال است، از عدم استقبال فعالان حوزه گردشگری انتقاد کرد و گفت: جشنواره های گردشگری را با آش، ساس و عروسک برگزار می کنیم، هرگز برگزار نکردیم. علمی.

وی ادامه می دهد: متأسفانه معمولاً از تجمعات به این بزرگی استقبال نمی شود و این اولین بار نیست.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، بین مفهوم و تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه در حوزه گردشگری فاصله وجود دارد، باید ایده‌ای ایجاد کرد که منجر به تحقق شود.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری پیشرو در اقتصاد جهانی است، مهمترین صنعتی است که برای درآمدزایی و اشتغال می توان به آن تکیه کرد و اکنون صنعت گردشگری پیشتاز است و بسیاری از کشورهای جهان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. “این بخش دیگری از گفتگوی پر جنب و جوش در این دوره خاص بود.

به گفته وی، در صنعت گردشگری فرصت از دست رفته برنمی‌گردد، با کوچک‌ترین تهدیدی از بین می‌رود، گردشگری در ایران باید توسعه یابد و ایده‌های جدیدی برای تلفیق با شرایط موجود توسعه یابد.

وی در ادامه درباره ظرفیت های گردشگری استان کرمان گفت: استان کرمان نسبت به سایر استان ها دارایی های تاریخی و فرهنگی بیشتری دارد اما نتوانسته ایم در مسیر توانمندسازی و نوسازی گام برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان ماندگاری را در گردشگری مهم دانست و گفت: تهیه بسته های مختلف گردشگری برای حضور بیشتر گردشگران در استان کرمان ضروری و ضروری است.

بر اساس اعلام این فعال، استان کرمان به حمایت همگان نیاز دارد و باید دست به دست هم دهیم تا صنعت گردشگری منطقه به مسیر خود بازگردد.

46