فرصت‌طلبی دلالان از بدهی‌های برنجکاران

                                                                                                      فرصت برای وام های دلالی

طبق گزارش ها شفاف استبه گفته مسعود آزادی پرور ، رشتراپاتی بهوان بزرگترین شهر پرورش دهنده برنج در کشور است که به طور متوسط ​​180 هزار تن برنج سفید تولید می کند. بیش از 92000 شالیکار در سطح شهر این محصول را تولید می کنند. در تولید شالیزار 18 مرحله وجود دارد که هزینه های مختلفی را به کشاورز تحمیل می کند.

بدهکاران منتظر فروش برنج هستند
آزادی پرور ادامه داد: بیشتر شالیکاران در قسمت مرکزی استان گیلان مجبورند برای کاشت و نگهداری شالیزار از دیگران پول قرض بگیرند زیرا مایعی برای تولید خود ندارند بنابراین بلافاصله پس از برداشت محصول مجبور به پرداخت شالی می شوند. فروختن.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راش گفت: به طور معمول قیمت برنج در زمان برداشت کمتر است اما اگر کمی بیشتر صبر کنند بعدا می توانند برنج را با قیمت بالاتری بفروشند. بیشتر کشاورزان ما کیلوگرم 22 تا 24 هزار تومانی برنج می فروختند و اکنون قیمت برنج بیش از 30 هزار تومان است.

بدهی به کشاورزان اجازه نمی دهد تا شب عید شالیزار نگه دارند
کشاورزان می دانند که ذخیره سازی شالیزار و چگونگی سالم نگه داشتن آن مشکلی ندارد. اگر نقدینگی مورد نیاز در زمان برداشت توسط بانک یا سایر اقدامات ویژه دولت گرفته شود ، کشاورزان می توانند برنج را تا شب عید ذخیره کنند. وقتی قیمت مناسب تری برای برنج دریافت کردید ، محصول خود را بفروشید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راش اظهار داشت: پول گرانی برنج به جیب کشاورز نمی رود بلکه غالباً به دست دلالانی می رسد که از بدهی کشاورزان سو theاستفاده می کنند. ما کشاورزان را تشویق می کنیم تا با مشاغل متحد دیگر مانند کشاورزی خیزران و کشاورزی دست دوم درآمد خود را افزایش دهند و خوشبختانه کشاورزان در این زمینه همکاری خوبی دارند.

تمام تلاش ما این است که کشاورزان شالیزار بتوانند از محل فروش شالیزارها و شالیزارها درآمد مناسبی کسب کنند و یکی از راه حل های اصلی جلوگیری از کاهش زمین های کشاورزی توسط قانون ارث است که در این صورت نمایندگان مجلس باید اقدامات جدی انجام دهند. آزادی پرور افزود. در غیر این صورت ، هنگامی که با مرگ کشاورزان تعداد مزارع شالیزار برای کودکان کاهش یابد و زمین بین فرزندان تقسیم شود ، خواهیم دید که در آینده نزدیک توجیه اقتصادی کمتری برای شالیکاری وجود خواهد داشت.

وی اظهار داشت: ما بسیار نگران جمع شدن مزارع شالیزار هستیم ، باید فوراً در مورد حفظ شالیزارهای موجود و جلوگیری از جمع شدن هر روز این زمین گرانبها فکر کنیم.