فردا، دهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز ،

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش ؛ سرتیپ حمید وحیدی فرمانده نیروی هوایی ارتش در مورد رزمایش نیروی هوایی فادیان در منطقه نیروی هوایی ارتش گفت: و پهپادها فردا (پنجشنبه) مرحله اصلی و مرحله عملیاتی رزمایش یک روزه را انجام می دهند.

وی افزود: در این رزمایش بمب افکن های استراتژیک سوخو 24 ، اف 4 ، F-5 ، F-7 ، RF-4 ، MiG-29 ، F-14 ، Lightning و بسیاری دیگر از انواع هواپیماهای سرنشین دار و بدون سرنشین. روزهای بعد ، رهگیرها به پایگاه های شهید بابایی اصفهان ، شهید فکوری تبریزی ، شهید عبدالکریمی بندرعباس ، شهید یاسینی بوشهر و وحدتی دسفول گسترش یافتند.

سرتیپ وحیدی اظهار داشت: “این رزمایش با منعکس بخشی از توانایی ها و قابلیت های رزمی نهاجا در حالی که آمادگی های لازم برای هدایت و کنترل آتش رهگیر را به دست آورد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نظارت هوا به زمین و شناسایی هوا به زمین و شناسایی هوا به سطح ، آموزش ، عملیات دوربرد جنگنده ها در خارج از منطقه دفاعی دشمن ، بازتاب بخشی از قابلیت ها و قابلیت رزمی جمهوری اسلامی ایران تمرکز این رزمایش بزرگ.

وی افزود: در این رزمایش ارتش و نیروهای مسلح ارتش از تمام سیستم های بومی و ارتقاء یافته از جمله بمب های هوشمند سنگین و نیمه سنگین ، انواع لیزر ، تلویزیون ، موشک های حرارتی ، راداری ، موشک و بمب پشتیبانی خواهند کرد.

سرتیپ وحدی به حضور افسران و بزرگان جوان در نیروهای مسلح به ویژه نیروی هوایی الهی در این رزمایش اشاره کرد:

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: رزمایش فادیان در استان که در منطقه وسیعی از کشور انجام می شود ، توسط ستاد فرماندهی نهاجا در تهران هدایت و فرماندهی می شود. و سیستم های ارتباطی ایمن.