غربالگری سلامت زندانیان بطور مستمر در زندان‌ها اجرا می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، در جلسه شورای قضایی استان فارس ، محمد مهدی حاج محمد اظهار داشت: توبه توافق.

حاج محمدی با اشاره به اصلاح محکومان به عنوان مأموریت مشترک سازمان زندان ها و دادگستری ، تصریح کرد: شأن قاضی فقط پذیرش محکومین در زندان نیست ، مشاهده میزان تأثیر زندان و تغییر در شخصیت مجرم باید در نظر گرفته شود زندانی او سزاوار این است که از مجازاتش کاسته شود یا مورد عفو و گذشت قرار گیرد.

یکی از اعضای شورای عالی قوه قضائیه ادامه داد: “همانطور که حبس غیر عادلانه یک فرد محکوم می شود ، آزادی بدون اصلاح حتی برای مدت زمان کوتاه و جامعه نیز به خاطر آسیب زندانی و خانواده اش محکوم می شود. “

معاینه بهداشتی زندانیان در زندان ها به طور مداوم انجام می شود حاج محمدی وی افزود: “اگر ما کار درستی انجام ندهیم ، جنایتکار عمومی به یک حرفه تبدیل می شود ، که مورد توجه رهبر است. زندان نقش تربیتی نه باشه فلسفه وجودی آن مثر نیست.

رئیس سازمان زندان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بهداشت و درمان زندانیان اشاره كرد: «اولویت ما بهداشت زندانیان است. مانند سلامت زندانیان به طور مداوم مطابق با دستورالعمل های بهداشتی و پزشکی کنترل می شود.

وی درباره حداقل امکانات سازمان زندان ها گفت: برای مشکلات فرهنگی و آموزشی زندانیان سرانه مناسب تحت نظر گرفتن گرفته شده کار را نکرد این نیاز به همکاری دولت دارد.

سرانجام ، حاج محمدی با اشاره به توجه جدی که به برنامه نظارت و غربالگری زندانیان در سال گذشته داده شد ، بر اهمیت تحقیقات ویژه قضایی در مواردی که زندانیان در شرایط بیمار یا زندانی نیستند ، تأکید کرد. همکاری بیشتر بین قضات و سازمان زندان.

610 زندانی در فارس واجد شرایط هستند تخفیف آنها قانونی هستند

رئیس کل دادگستری استان فارس در این جلسه گفت که تمرکز بر حل مشکلات زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانیان با اجازه دادن به آنها است. تعطیلات را تمام کنید بازداشت زندانیان و ارائه امکانات قانونی: کمیسیون عفو ​​عمومی فعال ترین کمیسیون استان است. عفو کشور از 700 پرونده ثبت شده در کمیسیون در سال گذشته ، 610 مشتری تحت جبران خسارت قانونی قرار گرفتند. اند.

بررسی های بهداشتی زندان به طور منظم انجام می شود حجت الاسلام سید قاسم موسوی ، رئیس سازمان زندانها ، مردم را به زندگی ساده و صادقانه و توجه ویژه به امور زندانیان فراخواند. اوه راهنمایی و اجرای دقیق برنامه های وی در هنگام شیوع بیماری عروق کرونا قلب ، آزادی 23000 پرونده از زندان و تمدید مرخصی را تسهیل کرده است. “

حجت الاسلام موسوی به ایجاد و فعال سازی ارتباطات الکترونیکی شعب و مجتمع های قضایی با زندانیان اشاره کرد. وی افزود: استفاده از امکانات الکترونیکی آمادگی جسمانی را به حداقل رسانده و این امر خطرات ایمنی و مشکلات مربوط به روش جدید را کاهش داده است. مانند.

وی با اشاره به وسعت استان و تلاش های انجام شده در نتیجه اقدامات جهادی در مجموعه زندان ها و دادگستری ، بازدید از قضات برای بازدید از زندان های استان را هدفمند دانست. گلریزان این یکی از اولویت های کاری است.

برای تحقق کامل سند تحول قضایی تلاش مضاعف لازم است.

پس از این جلسه ، دادستان عمومی و انقلاب در مرکز استان فارس گفت:

سید مصطفی بحرین گفت: از یک سو غلظت استان فارس در جنوب کشور و همجواری آن با دریا و از سوی دیگر همجواری کالاهای قاچاق با استان های شرقی کشور تغییر کرده است. فاصله تا سد حمل و نقل مواد مخدر. وضعیت خاص استان نیاز به توجه ویژه در این استان دارد.

دادگستری و دادستانی در استان فارس همکاری و ارتباط بسیار خوبی با اداره کل زندانها دارند. حضور و توجه مدیرکل ، معاونین دادگستری و دادستان های حوزه قضایی را برای نظارت منظم بر زندانیان نشان دهید. ” متوجه نشده این امر به ویژه در مورد زندانیان و موکلین بیشتر است.

وی گفت: برنامه سند تحول قضایی بهبود کیفیت و کمیت خدمات پزشکی زندانیان ، جذب پزشکان متخصص ، انتقال زندانیان به زندانهای نیمه باز و بهبود سیستم است. نیم وی خواستار آزاد سازی و رفع کمبود نیروی انسانی و یاوران برای اصلاح مجرمان شد: “این روند تا زمان تحقق کامل سند ادامه دارد.” انتقال ادامه دارد در دستور کار خواهد بود

دادستان شیراز گفت که او مرتباً با خانواده زندانیان دیدار می کند بسمل همراه با بسته های معیشتی ، ملزومات و اقلام است.

لازم به ذکر است که در ابتدای جلسه مدیرکل زندانهای استان گفت: اعضای شورای قضایی استان ارتباط خوبی با زندانیان دارند.

وی به میزان کار در زندانها اشاره کرد توجه وی با وجود داشتن بیشترین تعداد زندانیان در استان فارس ، اظهار داشت: طی سال گذشته اقدامات مهمی مانند دادرسی الکترونیکی ، ملاقات مستمر قضات زندان و رشد و توسعه شاخص ها انجام شده است.

ابراهیمی در باره شنیدن الکترونیک گفت توجه علی رغم عدم حضور 83٪ دادگاه های ماه گذشته ، اولویت دادرسی الکترونیکی در دادگستری است امکانات اولیه، به صورت الکترونیکی انجام شد.

در این جلسه چندین نفر از اعضای شورای قضایی در مورد وضعیت قضایی استان صحبت کردند.