عینکی برای ناشنوایان ! – آوای البرز

ما قبلاً عینک‌های متصل به دوربین را دیده‌ایم که به نابینایان می‌گوید به دنبال چه چیزی بگردند. عینک جدیدی که «صدا» نام دارد کمی با عینک های قدیمی متفاوت است زیرا میکروفونی دارد که نشان می دهد دیگران چه می گویند.

این عینک که در اسلوونی طراحی شده است، در حال حاضر به عنوان نمونه اولیه ارائه می شود. این عینک دارای یک میکروفون حذف نویز در جلو، صفحه نمایش مشابه گوگل گلس، ریزپردازنده مبتنی بر اندروید، صفحه نمایش لمسی برای کنترل عملکرد و باتری لیتیوم پلیمری است. آنها به طور پیش فرض با لنزهای پیش فرض عرضه می شوند.

به گفته طراحان، فناوری صدا می تواند به فرد گفتاری بدهد که روی متن با کاربر صحبت کند.

این عینک بدون هیچ وسیله کمکی دیگری کار می کند، می تواند به یکی از پنج زبانی که تاکنون در نظر گرفته شده است، تنظیم شود و گفته می شود وزن آن کمتر از 100 گرم است. گزارش ها نشان می دهد که یک بار شارژ باتری برای بیش از 24 ساعت استفاده کافی است.

Voice اولین شرکتی نیست که چنین محصولی را ارائه می دهد. نمونه‌های دیگر شامل صفحه‌نمایش واقعیت افزوده LTCCS است که نتوانست به هدف مالی خود دست یابد. مثال دیگر TranscribeGlass است که در حال حاضر در دست توسعه است. مثال سوم برنامه ای است که توسط Google Glass ارائه شده است. با این حال، بلندگو باید با گوشی هوشمند اندرویدی صحبت کند.

عینک صوتی را می توان با قیمتی در حدود 540 دلار خریداری کرد، با توجه به اینکه هنوز یک محصول تجاری کامل نیست. زمانی که این عینک به مرحله تولید برسد، با قیمت 675 دلار عرضه می شود.