عکس | شلیک هایپرسونیک از بزرگترین هواپیمای جهان

به گزارش آوای البرز، این پرنده هایپرسونیک با نام «تالون-ای‌-۱» (Talon-A-1) با استفاده از هواپیمای غول‌پیکر «Roc» به آسمان برده و پرتاب شد. تالون در این آزمایش و پیش از اینکه در اقیانوس بیفتد، به سرعتی نزدیک به پنج ماخ (پنج برابر سرعت صوت) رسید.

این شرکت پیش از این نیز در بهار سال پیش تالون را آزمایش کرد اما فقط روی قابلیت گلاید کردن و مانور آن تمرکز کرد و به سرعت هایپرسونیک نرسید.

آزمایش اخیر موفقیتی بزرگ برای استراتولانچ بود. این شرکت در پی ساخت آزمایش پرنده هایپرسونیک با قابلیت استفاده مجدد است. به سرعت‌های فراتر از ۵ ماخ سرعت هایپرسونیک می‌گویند. رسیدن به این سرعت و کنترل پرنده در هوانوردی نظامی، تجاری و پژوهش‌های علمی کاربرد دارد.

استراتولانچ با بزرگترین هواپیمای جهان این آزمایش را صورت داد و پرنده هایپرسونیک را در هوا رها کرد. تالون که نیرویش را از موتور جت تامین می‌کند در این آزمایش به سرعت هایپرسونیک رسید.

عکس | شلیک هایپرسونیک از بزرگترین هواپیمای جهان

همانطور که پیش از این اشاره شد تالون در این آزمایش در نهایت به اقیانوس سقوط کرد اما در آزمایش بعدی قرار است پرنده دارای قابلیت استفاده مجدد باشد.

این کمپانی برنامه دارد که پرنده هایپرسونیک بزرگتری با نام «تالون – زد» بسازد که می‌تواند به سرعت ۱۰ ماخ برسد.

منبع: اینترستینگ‌انجینیرینگ

۵۸۵۸

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.