عنوان‌های تاریخی و عملکرد راگبی ایران مورد توجه کنفدراسیون آسیا

سرپرست فدراسیون راگبی گفت: حال راگبی ایران خوب است و روند رو به رشد و عنوانهای تاریخی ایران مورد توجه کنفدراسیون آسیا قرار گرفت.

میرمهدی حسینی در گفت و گو با آوای البرز،‌ با اشاره به موفقیت بانوان راگبی در مسابقات قهرمانی آسیا قطر و کسب جایگاه سوم برای اولین بار اظهار کرد: با موفقیتی که بانوان برای اولین بار در آسیا داشتند نشان دادند که در آسیا حرف برای گفتن داریم و اگر حمایت ویژه‌ای از راگبی بانوان صورت بگیرد این قول را می‌دهم که سال آینده در مسابقات آسیایی  عنوان قهرمانی را به خود اختصاص خواهیم داد.

وی افزود: با جوانگرایی که در تیم بانوان صورت گرفته در حال حاضر میانگین سنی آن ها ۲۱ سال است که با این تیم در آینده می توانیم جایگاه خوبی را برای راگبی بانوان رقم بزنیم.

وی درباره تیم راگبی پسران و کسب جایگاه نهم در قهرمانی آسیا گفت: در این مسابقات از ۱۲ ورزشکار اعزامی چند بازیکن  که تجربه  بازی در مسابقات بین المللی نداشتند و چند بازیکن دیگر نیز تجربه کمی داشتند و ما نخواستیم یک دفعه دست به جوانگرایی بزنیم اما در  دو سال گذشته ۴ بازیکن جدید و جوان به تیم ملی تزریق کردیم و این موضوع سال دیگر شتاب خواهد گرفت، از سوی دیگر به دلیل تغییر قوانینی که به درستی در جریان مسابقات اجرا نشد پسران راگبی سکو را از دست دادند و نهم شدند که البته این تغییر قوانین در مسابقات بعدی اجرا نخواهد شد.

سرپرست فدراسیون راگبی با اشاره به پیام تبریک رئیس کنفدراسیون آسیا، گفت: این پیام تبریک نشان از روند صعودی و پیشرفت تیم راگبی بانوان در آسیا را دارد که قطعا اگر حمایت ویژه ای از بانوان صورت بگیرد و از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری خوبی برخوردار شویم این مسیر پیشرفت روند رو به رشدی خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برای پسران راگبی نیز در سال آینده پیش بینی سکوی قهرمانی دارید یا خیر؟ تصریح کرد: در بخش مردان با توجه به رنج سنی بالای آن ها و جوانگرایی که در حال انجام است در سال آینده تنها می توانیم جزو ۴ تیم برتر قرار بگیریم و دو  سال آینده بدون شک همانند دختران در پسران نیز جایگاه قهرمانی به ایران اختصاص پیدا خواهد کرد.

حسینی تصریح کرد: در حال حاضر حال راگبی ایران خوب است و برای پیشرفت و مطرح کردن آن تنها نیاز به زمین اختصاصی و حمایت داریم. تاکنون یک مربی و بازیکن به عراق و اسپانیا لژیونر شده‌اند و سعی داریم دومین بازیکن راگبی را نیز به اسپانیا اعزام کنیم. همچنین در حال رایزنی برای اعزام اولین بانوی راگبی ایران به عنوان لژیونر به یکی از تیم های باشگاهی به یکی از کشورهای عربی  هستیم که مقدمات کار و رایزنی در حال انجام است.

سرپرست فدراسیون راگبی همچنین درباره حضورش در انتخابات گفت: فعلا تصمیمی در این خصوص ندارم، اگر برنامه های پیش بینی شده آن طور که انتظار دارم به درستی اجرا شود ممکن است در انتخابات شرکت کنم. به هر حال مهم هست که اعتبارم خدشه‌دار نشود.

حسینی در پایان در خصوص کسب شخصیت برتر سال ۲۰۲۳ آسیا نیز افزود: راگبی یکی از  رشته های ورزشی هست که بیشترین فدراسیونهای کشورها در آن فعالیت دارند و کسب این عنوان برای ورزش کشورمان و راگبی بسیار ارزشمند است و قطعا کنفدراسیون راگبی آسیا روند رو به رشد و کسب عنوانهای تاریخی و برگزاری لیگ و  دوره‌های آموزشی و مشارکت ایران در مسابقات بین المللی، راه اندازی تیم ملی نوجوانان، تیم پانزده نفره و برنامه ریزی ۴ ساله ما را به خوبی رصد کرده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.