عضو ائتلاف فتح عراق: ترورها از خارج عراق هدایت می‌شود

به گزارش خبرگزاری آنلاین آوای البرز، علی الفتلاوی، یکی از اعضای ارشد ائتلاف الفتح عراق امروز (پنجشنبه) گفت: کشتارها و آتش سوزی های اخیر توسط طرف های خارجی طراحی شده و توسط مزدوران داخلی انجام شده است.

الفتحاوی المعلومه به پایگاه خبری نیوز گفت: هر زمان که گشایش یا پیروزی در عراق رخ می دهد، این عملیات ها با هدف تضعیف امنیت و ثبات انجام می شود و زمانی که یک پیروزی سیاسی یا اجتماعی به دست می آید، باید موانعی به طور مصنوعی ایجاد شود. برای خنثی کردن موفقیت ها مسدود کنید.

الفتلاوی افزود: چنین اقداماتی برای تضعیف امنیت کشور انجام می شود، اما اتحاد و یکپارچگی گروه های سیاسی حامی دولت محمد السودانی همه این تلاش ها را شکست خواهد داد و در صورت افزایش چنین اقداماتی در روزهای آینده، آنها را شکست خواهد داد. بی شک مقصران پیدا و مجازات خواهند شد.”

اشاره این شخصیت سیاسی عراقی به قتل یک شهروند آمریکایی به نام «استیون ترول» است که گفته می شود به طرز فجیعی به قتل رسیده است.

در همین رابطه، علی العسکری، سخنگوی گردان های حزب الله عراق در بیانیه ای درباره کشته شدن یک شهروند آمریکایی در بغداد، این حادثه را به دو صورت انجام نداده است.

اول: تلاش برای بی ثبات کردن دولت فعلی، بی ثبات کردن اوضاع با ضعیف نشان دادن آن و ایجاد فتنه در میان گروه های حامی دولت است.

ثانیاً: هر که این کار را کرد مزدور بی وجدان بود وگرنه چطور ممکن است مردی را اینگونه به قتل برسانند. در هر دو مورد، دولت باید هر چه زودتر مجرمان را دستگیر و به عدالت بسپارد.

اصرار حزب الله عراق بر مجازات عاملان کشتار این شهروند آمریکایی در حالی است که رسانه های سعودی از جمله الشرق الاوسط و العربیه شب گذشته بدون هیچ مدرکی مدعی گروه «عشب الکهف» شدند. یکی از گروه های مقاومت عراق این عملیات را انجام داد و مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

در همین راستا، محمد شیعه السودانی، نخست وزیر عراق در کنفرانس هفتگی خود در این باره روز سه شنبه گفت: زمان وقوع این جنایت مشکوک است. امنیت برای ما خط قرمز محسوب می‌شود و به هرکسی که می‌خواهد ما را با فایل‌های امنیتی آزمایش کند، باید به او گفت که دست از تلاش بردار زیرا کار نمی‌کند.

یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق گفت که یک شهروند آمریکایی شامگاه دوشنبه در مرکز بغداد کشته شد.


استیون ترول شهروند آمریکایی روز دوشنبه توسط افراد ناشناس کشته شد.

این منبع گفت: افراد مسلح ناشناس در منطقه القراده در مرکز بغداد به سمت یک خودروی پرادو تیراندازی کردند که بر اثر آن فرد غیرنظامی داخل خودرو کشته شد. ساعاتی بعد، منابع عراقی به نقل از نیروهای مسلح کانادا گزارش دادند که یکی از افسران این کشور در بغداد “در شرایط نامشخص” جان باخته است.

صفحه رسمی نیروهای مسلح کانادا در صفحه توئیتر خود نوشت: اریک چئونگ امروز شنبه در بغداد در یک عملیات درگذشت. تحقیقات در مورد این حادثه آغاز شده است. نیروهای عراقی مسئول جزئیات بیشتری در مورد این دو حادثه منتشر نکرده اند.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید