عزاداری و سوگواری سالروز شهادت ششمین پیشوای جهان تشیع در دفتر آیت‌الله فاضل لنکرانی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری آوای البرز در كوم ، در این گروه حجت الاسلام والمسلمین حسین حقانی حضور داشتند. برای توصیف زمان امام همام و تلاشهای وی در هدایت علمی و معنوی آن حضرت.

وی گفت: همه پیامبران و اولیای خدا آمده اند تا بشر را رهبری کنند. قرآن كريم در نقاط مختلف از جمله آيات اول سوره بقره اين مهم را ذكر كرده است.

سخنران این سمینار خاطرنشان کرد: در شرایط ، زندگی و زندگی پر برکت امام صادق (ع) به نکات مهم و اساسی می رسیم ، علاوه بر این امام همام از این فرصت غیرمعمول و خاص برای توضیح مکتب و آموزش شیعه استفاده می کنند دانش آموزان.

حجت الاسلام والمسلمین حقانی وجود فرقه ها و عقاید را از دیگر شرایط دوران امام صادق می دانند: در آن زمان ، بسیاری از فرقه ها و عقاید در حال رشد بودند که هرکدام تلاش های خاص خود را برای جذب مردم به از آن خود بود ، و دانش آموزان به ویژه در تبیین دقیق و علمی شیعه مهارت داشتند.

این مبلغ حوزه علمیه در بخشی دیگر از خطبه خود به شباهت های بسیاری که امروز با زمان امام صادق (ع) وجود دارد اشاره و خاطرنشان کرد: امروز شباهت های زیادی بین آن زمان و جامعه کنونی ما وجود دارد ، هرگز مانند امروز. س isال این است که آیا در دنیا شکاکان و فرقه های زیادی برای جذب بشر به سوی خود وجود داشتند و ما در مورد این بدبینی ها و مشکلات فکری و اعتقادی که مردم ، به ویژه نسل جوان کشف کرده اند ، چه می کنیم؟ ما چقدر در این زمینه فعال هستیم؟ ما چقدر به راهنمایی ، آموزش و انجام وظیفه اهمیت می دهیم؟

یکی از وظایف اساسی امام صادق (ع) تربیت نخبه برای هدایت جامعه است. امروز حوزه های علمیه باید بیشتر به این مهم و اساسی آموزش و آموزش نیروها برای هدایت جامعه بپردازند.

سخنران این مراسم با انتقاد از برخی بی اخلاقی ها در بحث انتخابات گفت: “نبرد برای قدرت و تصاحب دولت توسط امام زاده (ع) در حال افزایش است و متأسفانه امروز شاهد هستیم که قدرت بحث های انتخاباتی ادامه دارد. بر. “این مشکلات ناشی از دوری برخی از افراد از مکتب منور امام صادق (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین حقانی با اشاره به اهمیت پرداختن به مسائل اخلاقی و روشنگری در حوزه های علمیه خاطرنشان کرد:.

این یکی دیگر از ویژگی های امام صادق (ع) است که خسته نشدن از هدایت مردم تا پایان عمر است ، او به همه اقوام و فرزندان خود دستور داد که در آخرین لحظات زندگی خود نزد وی بیایند و شفاعت ما به کسی نمی رسد که نماز آنها را سبک می خواند ، و امروز ما این وظیفه ذاتی مردم ، به ویژه افراد کوچک را انجام می دهیم. ما باید در برابر سو threat ظن های تهدیدآمیز و آزار و اذیت ، واکنش نشان دهیم و با شدت بیشتری واکنش نشان دهیم. نسل.

لازم به ذکر است: در این مراسم نورانی با حضور آیت الله محمد جواد فضل لنکرانی ، مداحان اهل بیت (ع) فاجعه را ذکر و از آن ابراز تاسف کردند.

فهرست مطالب

1