عرضه واکسن ایرانی تا دو هفته آینده/ نقض گسترده قرنطینه توسط مردم

آژانس خبری آنلاین می گوید مسئله واکسیناسیون یکی از مهمترین اخبار مربوط به بخش تاجگذاری است که امروزه مورد توجه مردم قرار گرفت.

به مناسبت روز جهانی غذا ، در پاسخ به سوالی درباره واکسیناسیون تاج ، دکتر محمد رضا شانزاس گفت: دوز دوم واکسن به پایان رسیده است. طبق وعده داده شده ، واکسن از منابع داخلی و خارجی توزیع خواهد شد در پایان دهه آخر ماه ژوئن ، اگر خدا بخواهد ، اولین صادرات میلیون ها واکسن تاج ایرانی را خواهیم داشت.. باید بگویم که نحوه تولید این واکسن ها در جهان محدود و پایدار است و ما بستری را برای تولید همه واکسن ها در کشور اعم از وارداتی و تولید داخل داریم تا دوز دوم را دریافت کنیم.

در همین رابطه ، واکسن فخرا ، معاون وزیر بهداشت ، پزشکی و آموزش پزشکی ، با بیان اینکه این واکسن “فوق العاده و حیرت انگیز” است ، گفت: خوشبختانه تعداد محدودی از کشورهای جهان توانایی تولید واکسن را دارند. امروز ایران به دلیل واکسن های زیادی که وجود دارد به این کشورها می پیوندد.

البته یک وب سایت انگلیسی نیز برای واکسن استنشاق تزریقی رازی کوپرز وجود دارد موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی یکی از هشت واکسن غیرفعال کننده Kovid-19 در جهان است که در مرحله دوم مطالعات بالینی پیشتاز است. معرفی کرد.

تأمین واکسن ایرانی برای دو هفته آینده / تخلف گسترده مردم در حمل و نقل

مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام های پزشکی به آن اشاره کرد مقامات پزشکی دوز دوم واکسن را تزریق کردندوی در مورد وضعیت واکسیناسیون کادر پزشکی گفت: به محض ورود وزارت بهداشت ، واکسیناسیون کادر پزشکی می تواند تا تیر ماه انجام شود.

مسئله این است که وی سخنگوی ستاد ملی برای رسیدگی است ویروس کرونا او نیز معتقد است واکسن پوست کویران تا پایان ماه ژوئن در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. ریز با بیان اینکه واکسن کبرکت تا پایان ماه ژوئن در دسترس است ، گفت: “هشتاد و چهار درصد واکسن های جهان توسط 5 کشور استفاده می شود.”

خبر تأسف آور دیگر امروز اخبار مبنی بر نقض قوانین قرنطینه ویروس کرونا برای بخش بزرگی از مردم است. همانطور که معاون وزیر کشور اعلام کرد بیش از 2 میلیون نفر تحریم ژوئن را نقض کرده اند است.

بابک دین فارست با بیان اینکه ناجا به دلیل نقض ممنوعیت حمل و نقل صاحبان وسایل نقلیه 74 هزار و 453 جریمه نقدی به مبلغ 200 هزار تومان اضافه کرد ، افزود: 134 هزار نفر باقیمانده که فاقد وسیله نقلیه شخصی هستند با جریمه ایمنی ، کمیته اجتماعی و ارجاع انضباطی جریمه می شوند.

تأمین واکسن ایرانی برای دو هفته آینده / تخلف گسترده حمل و نقل مردم

وی گفت: سیستم مدیریت مشتری از 2 میلیون و 273 هزار و 573 مشتری تا 106 دستگاه اجرایی تحقیق کرده است که نتیجه تحقیق 2 میلیون و 252 هزار و 145 نفر منفی (معادل 99 درصد) و نتیجه تحقیقات 21 هزار نفر بوده است. 428 نفر (معادل 1٪) مثبت بودند. این بدان معنی است که از دسترسی آنها به ابزارهای اجرایی جلوگیری می کند.

اثر این نقض گسترده مقررات بهداشتی را می توان در آمار مرگ و میر تاج روزهای آینده مشاهده کرد. طبق آمار فعلی وزارت بهداشت ، از دیروز تا امروز ، 10 ژوئن 1400 ، براساس معیارهای تشخیصی دقیق ، کوید 19 ، 10598 بیمار جدید را در کشور شناسایی کرد که از این تعداد ، 1،557 نفر در بیمارستان بستری شدند.

تعداد 19 بیمار کوید در کشور به 2،990،714 نفر رسید. متاسفانه در 24 ساعت گذشته 157 بیمار کوید 19 نفر جان خود را از دست داده اند تعداد مبتلایان به این بیماری به 81،519 نفر رسید.

متأسفانه تاکنون 2،590،682 بیمار از بیمارستان ها بهبود یافته اند. کوید 3584 بیمار با 19 بیمار را در بخشهای مراقبت ویژه بیمارستانها معالجه می کند. تاکنون 21 میلیون و 65 هزار و 451 آزمایش تشخیصی کوید 19 در کشور انجام شده است.

در حال حاضر 16 شهر کشور قرمز ، 201 شهر نارنجی و 231 شهر زرد است.

این واقعیت که در مرگ و میر تاج نسبی کاهش یافته است قله چهارم بیماری هنوز فروکش نکرده است است. در این زمینه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه قله چهارم در حال کاهش است ، گفت: آمارها نشان می دهد قله چهارم هنوز به پایین ترین حد خود نرسیده است ، یعنی در حال پایان است.

47231