ظریف: امضاها و نامه‌هایی که نوشتید واکسن خارجی وارد نشود را یادمان نرفته!

به گزارش آوای البرز به نقل از آوای البرز محمد جواد ظریف وزیر سابق امور خارجه کشورمان با حضور در همایش انتخاباتی پزشکیان و در جمع مردم بابل ‌اظهار داشت: ما برای ساختن فردایی بهتر برای فرزندانمان و برای ساختن فردایی بهتر برای ایران و برای اینکه کسی جرات نکند چشم بد به این خاک اهورایی داشته باشد و کسی جرات نکند ایران را تحریم و ایرانی را تحقیر کند گرد هم آمده‌ایم تا با فردی انسان و انسان دوست و پاکدست و متخصص و روشنفکر و روشن ضمیر و پای‌بند به اصول انقلاب و اسلام و شجاع و صادق قرار بگذاریم تا روز جمعه همراه باهم و همراه با همه دوستان به پای صندق‌های رای برویم و دیگران و همسایه‌ها ودوستان را با خود همراه کنیم .

ظریف با تاکید بر این مطلب که آینده خود را درست رقم بزنیم و نگذاریم در دل ما و فرزندان ما بذر نا امیدی بکارند افزود: پزشکیان شخصی متخصص است و مردم ایران مردمی سرافراز هستند و برخی می‌خواهند این مردم را تحقیر کنند؛ کسانی می‌خواهند ما را از آینده این آب و خاک ناامید کنند که دل در گرو این آب و خاک ندارند و برای بیگانگان مزدوری می‌کنند.

وی با بیان اینکه نتانیاهو گفت روزی که برجام تصویب شد بدترین روز زندگی من بود اظهار کرد: ایران باید برای تمام ایرانی‌ها باشد حتی اقلیت و اقلیت باید در جلسه اکثریت صحبت کند و اقلیت باید در کشور اکثریت، نظرش را بدهد.

ظریف در جواب افرادی که از او خواستند برنامه بدهد گفت: من هشت دقیقه در صدا و سیما صحبت کردم انگار آب در لانه مورچگان رفته است از چه نگران هستید؟ من برای حمایت از فردی که منتخب شورای نگهبان است صحبت می‌کنم چرا اغتشاش می کنید؟ نگذاشتند یک جلسه بدون سر و صدا صحبت کنم‌. قدرت چه ارزشی دارد؟ ما خواهان ایرانی سربلند هستیم. من دنبال بلندپروازی نیستم و به دنبال خفه کردن اکثریت نیستم و دختران این کشور را آزار نمی دهم. ما اکثریت این جامعه هستیم و در روز جمعه نخواهیم گذاشت اقلیتی‌پررو و تندرو پر سر و صدا خود را اکثریت بدانند.

ظریف با بیان اینکه شرکت نکردن در انتخابات اعتراض نیست و به نوعی رای به اقلیت است گفت: حکمرانان بد را مردمی انتخاب می‌کنند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

وی در پاسخ به مخالفانی که علیه او و پزشکیان شعار دادند، گفت: من راجع به مصی علی‌نژاد صحبت می‌کنم چرا وقتی راجع به مزدوران حقوق‌بگیر خارج از کشور صحبت می‌کنم شما ناراحت می‌شوید؟ آیا هم‌فکر شما هستند؟ البته در یک نکته موافق هستید و آن اینکه هر دو مخالف برجام هستید. چرا وقتی برای حمایت از فردی که مورد تایید شورای نگهبان است حرف می‌زنم جلسه را به هم می‌ریزید؟ از چه می‌ترسید؟ این قدرت چه مزه‌ای دارد که حاضرید بنیان نظام را زیر سوال ببرید؟

ظریف در واکنش به اعتراض مخالفان هنگام خواندن آیات قرآن، اظهار کرد: لعنت بر این قدرت که این‌قدر انسان را حتی در برابر کلام خدا می‌ایستاند. اگر ناراحتید از سالن بیرون بروید. این مردم نیامدند حرف شما را گوش کنند و شما می‌توانید از سالن خارج شوید. چند نفر از حامیان پزشکیان وارد سالن حامیان آقای جلیلی شدند؟

ظریف بیان کرد: تفاوت ما و شما در همین است ما اکثریت جامعه‌ هستیم و اجازه نمی‌دهیم اقلیتی پررو و پرگو خود را اکثریت بپندارد. بروید از آقای جلیلی بپرسید چرا به آقای پورمحمدی گفت اگر شما بودید اجازه می‌دادیم fatf امضا شود و چون روحانی بود اجازه ندادیم؟ مردم آمدند حرف من را بشنوند حرف شما را هر روز در صدا و سیما می‌شنوند.

وی در ادامه گفت: گفته می‌شود شما واکسن نیاوردید و ما آوردیم. فکر نکنید مردم نمی‌فهمند. مردم ایران فهمیده و بالغ هستند و می‌فهمند چه حرفی درست است. امروز مردم ما به خاطر سیاست‌های اشتباه سر گرسنه بر بالین می‌گذارند چه کسی می‌خواهد در آن دنیا پاسخ دهد؟ هیچکس مزاحم این مخالفان حاضر در سالن نشود. بگذارید هر چه می‌خواهند بگویند. شعار ما این است که زنده باد مخالف من. شعار ما این نیست که چوب و چماق بر سر شما باشد. معتقد به فیلترینگ و کاسبی از فیلترشکن نیستیم.

عضو ستاد پزشکیان خاطرنشان کرد: امضاها و نامه‌هایی که نوشتید واکسن خارجی وارد شود را یادمان نرفته است. چرا فکر می‌کنید مردم حافظه ندارند؟ روز جمعه مردم دروغگویان را رسوا می‌کنند.در کاشان گفتم کارهای شما جامعه را دوقطبی می‌کند اما مردم پای صندوق می‌آیند و ما رای می‌آوریم پس بگذارید رقابت سالم و بدون تنش باشد.

311311