طوفان سنگین برف در غرب آمریکا

طوفان سنگین برف بخش‌هایی از کالیفرنیا و نوادا در غرب امریکا را زیر تازیانه گرفته است.

به گزارش آوای البرز، طوفان جاده‌های اصلی را مسدود کرده، تفریحگاه‌های زمستانی و پیست‌های اسکی را بسته و ده‌ها هزار خانه را بدون برق گذاشته است.

این طوفان همچنین در بخش‌های کوهستانی «سیرا نوادا» با بادهایی به سرعت ۳۰۵ کیلومتر به مراتب سنگین‌تر بوده است.

در این منطقه و به ‌ویژه در نزدیکی دریاچه «تاهو» به مردم نسب به سقوط بهمن هشدار داده شده است.

طوفان سنگین برف در غرب آمریکا

نقشه‌هایی که از قطعی برق وجود دارد نشان می‌دهد بیش از ۳۳ هزار نفر در نوادا و نزدیک به ۲۴ هزار نفر در کالیفرنیا به برق دسترسی ندارند.

بیش از ۱۲۰ کیلومتر از یک بزرگراه روز گذشته (شنبه) بسته بود. پلیس گشت بزرگراه «تراکی»، شهری در مرز کالیفرنیا و نوادا گفته است نیروهای امداد و یدک کش‌های جاده به دلیل طوفان به سختی می‌توانند خود را برای کمک به رانندگان برسانند.

طوفان سنگین برف در غرب آمریکا

سازمان هواشناسی ملی آمریکا روز شنبه گفت انتظار می‌رود در ارتفاعات تا ۳ متر برف ببارد و ساکنان اطراف دریاچه تاهو را تهدید کند.

چند تفریحگاه زمستانی و پیست اسکی در اطراف دریاچه تاهو روز جمعه و شنبه بسته شدند اما برخی امیدوارند روز یکشنبه دوباره راه بیافتند.

پارک ملی «یوسمیتی» روز جمعه بسته بود و دست کم تا اواخر امروز (یکشنبه) بسته خواهد ماند.

طوفان سنگین برف در غرب آمریکا

در پیش‌بینی‌های هواشناسی از مردم خواسته شده که تا آخرهفته هر جا هستند بمانند و هشدار داده شده که رسیدن نیروی نجات به رانندگانی که در برف مانده‌اند زمان زیادی خواهد برد.

انتهای پیام

کارگروه خبری حوادث

نویسنده حوادث با تمرکز بر جنبه‌های سیاسی و اجتماعی رویدادها هستم. توانایی بررسی تأثیر رویدادها بر سیاست‌ها و جامعه را دارم و به خوانندگان نگاهی عمیقتر به این جنبه‌ها می‌دهم.