طوفان اومیکرون در راه است/ رعایت پروتکل ها و تزریق نوبت سوم واکسن را جدی بگیرید

به گزارش خبرگزاری آوای البرز از خزوین; عبدالله دیدبان در نشست اضطراری ستاد پیشگیری و مقابله در استان خسوین در فرمانداری گفت: متاسفانه علیرغم درک شهروندان، تعداد کشته شدگان این حادثه است. مرگ مرگ و میر از Amkron بسیار بالا است و ما نباید خطر آن را دست کم بگیریم زیرا بسیار مسری است.

هفته گذشته 21 مورد افراد زیر 18 سال گزارش شد ویروس باید به 100 مورد هشدار می رسیدیم ویروس آن را جدی بگیرید زیرا شروع دیگری از یک طوفان را نشان می دهد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دولت کاسوین یادآور شد: مصوبات قبلی ستاد اجرایی نشده است و با اجرای آن تاکید می کنیم که می توان گام های عملی برای کاهش تعداد بیماران برداشت.

وی افزود: در خوش بینی نظام سلامتی کشوری با تمام امکانات رفاهی می تواند سلامت حدود 25 درصد جمعیت را تضمین کند و 75 درصد آن به عملکرد سایر تجهیزات بستگی دارد.

image_2022_1_30-15_7_19_631_2Qi

سازمان دیده بان گفت: «ما باید برای طوفان آمیکرون آماده باشیم، اما مدیریت انتظار دارد به دلیل بحران شدید مالی این کار را انجام دهد. رفتار برای پرداخت مطالبات 120 میلیارد تومانی.

گفت: بس کن! امنیت اجتماعی ما خواستار 120 میلیارد دامنه هستیم زیرا 70 درصد بیماران ما محافظت می شوند امنیت اجتماعی اگر این بدهی بازپرداخت نشود، نیازها برآورده نمی شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین بیان کرد: از پرداخت مطالبات سال 98 یک شرکت داروسازی البرز عاجز هستیم. مشکلات مالی این اعتبار به این دلیل بود که از اردیبهشت و این ماه یک سال است که به پزشکان حقوق نگرفته‌ایم و به پرستاران حقوق نگرفته‌ایم.

دیدبان افزود: طرح مراقبت در منزل بسیار موفق است، نیاز به حمایت دارد و انتظار داریم مدیران استانی بخشی از نیازها شامل شش دستگاه را تامین کنند. ماشین همکاری.

وی در تشریح وضعیت استان گفت: در 24 ساعت گذشته 55 بیمار جدید به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد 138 نفر در حال حاضر در بیمارستان های استان بستری هستند.

دیده بان افزود: متأسفانه در این مدت 2 بیمار عروق بیماری کرونا بودند استان کوزوین 448 مورد تایید شده بیماری عروق بیماری کرونا قلب در استان و 11 بیمار بدحال بستری در بخش مراقبت‌های ویژه وجود دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دولت قسوین یادآور شد: تاکنون بیش از 46 هزار و 377 نفر در بیمارستان های استان و پایین تر بستری شده اند. رفتار متأسفانه تعداد قربانیان به 2694 نفر رسید.

وی بیان کرد: همچنین تعداد دقیق مبتلایان به بیماری عروق بیماری کرونا قلب در استان به 127 هزار و 934 نفر و موارد احتمالی و مشکوک به 22 هزار و 134 نفر رسید.

نگهبان افزود: با کمک کارکنان سلامتی پرستاری تاکنون ۳۷ هزار و ۴۷۴ نفر را از بیمارستان‌های استان ترخیص کرده است.

image_2022_1_30-15_7_19_895_yGY

وی در خصوص وضعیت واکسیناسیون در استان گفت: در حال حاضر 0.20 درصد از جمعیت 5 تا 12 ساله استان برای اولین بار واکسینه می شوند و 95.13 درصد از 12 استان اولین دوز را دریافت کردند که 85.68 درصد از این گروه سنی هر دو را دارد.” نوبت واکسن شما رسید

ناظر افزود: تاکنون 26.35 درصد جمعیت بالای 12 سال هستند استان کوزوین این سومین بار است که آنها واکسینه می شوند.

وی لزوم تزریق نوبت سوم واکسن را ضروری دانست و گفت: آماده تزریق واکسن سیار به ادارات و کارخانجات هستیم و به شهروندان توصیه می شود نوبت سوم واکسن یعنی دوز ایمنی را جدی بگیرند. آن را به موقع تزریق کنید.”

دیدبان گفت: در حال حاضر 138 نفر را در استان بستری کرده ایم که 59 نفر از آنها هنوز واکسینه نشده اند که نشان می دهد بی توجهی به واکسن خطرناک است.

وی بیان کرد: در حال حاضر 5 درصد جمعیت استان معادل 70 هزار نفر واکسینه نشده اند که حدود 50 درصد از بیماران بستری در بیمارستان است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: افزایش بیماران سرپایی در استان نگران کننده است چرا که هفته آینده شاهد افزایش تعداد پذیرش در بیمارستان ها خواهیم بود.

انتهای پیام/