طرح نظام پرداخت همسان کارکنان دولت، سال آینده اجرایی می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری تربت در دیدار با معلمان حیدریه از خدمات صادقانه معلمان و فرهنگیان استان خراسان رضوی در مسیر علم قدردانی کرد. دانش و تربیت آینده سازان گفت: نگاه جامعه به معلمان است و اگر معلمان نبودند امروز شاهد حضور دانشمندان ایرانی در حوزه های مختلف هسته و سلول های بنیادی نبودیم.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در نظام تعلیم و تربیت کشور تصریح کرد: رسانه یکی از ارکان کلیدی فرآیند آموزشی است که کار معلمان، نوآوری ها، نوآوری های دانش آموزان و فداکاری ها و انسان دوستی را برجسته می کند. والدین و نیکوکاران در رشد جامعه نقش دارند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: میزان کار مفید و موثر معلمان نسبت به سایر کارکنان دولت بیشتر است که در روزهای پس از شیوع ویروس کرونا به دلیل فعالیت بالای آنان در ارائه آموزش مجازی دو برابر شده است.

نوری با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی در حوزه آموزش گفت: در اوایل انقلاب میانگین سرانه فضای آموزشی کمتر از 1.5 متر مربع بود که اکنون به 5.2 متر مربع افزایش یافته است.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر تغییر نظام آموزشی در مدارس از «حافظه محوری» به آموزش دانش آموزان خلاق و کارآفرین گفت:

نوری با بیان اینکه متولیان اصلی حراست کشور در پیگیری امور ایثارگران سازمان های تامین اجتماعی و بازنشستگی هستند گفت: آگاهی از این موضوع چیزی از مسئولیت آموزش و پرورش در قبال تکریم بازنشستگان کم نمی کند و ما نسبت به بازنشستگی فرهنگی و احترام خود احساس مسئولیت می کنیم. آنها. “ما می توانیم تلاش کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برخی جزئیات «طرح برابری پرداختی کارکنان دولت» خاطرنشان کرد: این طرح توسط سازمان امور اداری و استخدامی تهیه و در سال 1401 برای «رتبه بندی معلمان» اجرا می شود.

وی در خصوص تغییرات ایجاد شده در مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: تلاش می کنیم با مدیریت صحیح و عملکرد مالی موثر صندوق ذخیره فرهنگیان را به سوددهی مناسب برسانیم.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با تاکید بر اینکه شعار اصلی دولت مردمی خواهی است خاطرنشان کرد: در راستای این شعار برای توسعه عدالت آموزشی و آموزش برابر در مناطق محروم، مرزی و روستایی تلاش خواهیم کرد.