ضرورت معرفی و تشویق پزشکان نمونه/ تحلیل کارشناسی از مهاجرت پزشکان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، حجت الاسلام موحدی، در دیدار رئیس کل و رئیس شورای عالی سازمان نظام پزشکی، ضمن اشاره به اهمیت موضوع سلامت تن و روان انسان، منزلت و جایگاه جامعه پزشکی و پیشرفت‌های قابل توجه کشور و حرکت ایران در مرزهای دانش پزشکی دنیا، بر لزوم معرفی و تقدیر از پزشکان پرتلاش، دلسوز و دارای کارنامه درخشان و الگو سازی از آنان و نیز مواجهه مؤثر، سازنده و بازدارنده با تخلفات صاحبان مشاغل پزشکی تاکید کرد.

دادستان کل کشور ضمن اشاره به برخی گزارش‌ها در مورد پدیده مهاجرت پزشکان، نفس مهاجرت و گردش نخبگانی برای تحصیل و کسب علم در سطح دنیا تا حدودی طبیعی است و تحلیل درست و کارشناسی از مهاجرت پزشکان و اتخاذ تدابیر متناسب در این زمینه را مستلزم علت کاوی دقیق آن دانست.

موحدی، توجه به پیشرفت‌های دانش پزشکی در کشور به ویژه در حوزه توریسم درمانی و افزایش کیفیت تشخیص و درمان، بیان اخبار پیشرفت‌های امیدآفرین در جامعه پزشکی را لازم دانست و ریشه یابی برخی آسیب‌ها و تخلفات در جامعه پزشکی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در خصوص آسیب‌های نظام سلامت و جامعه پزشکی را مورد تاکید قرار داد.

ضرورت معرفی و تشویق پزشکان نمونه/ تحلیل کارشناسی از مهاجرت پزشکان

در ابتدای این دیدار، محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از همکاری‌های دادستانی کل و دادستان‌های سراسر کشور در حوزه سلامت تقدیر کرد و به ارائه گزارشی از جامعه پزشکی و پیشرفت‌های قابل توجه آن و خدمات ارائه شده پرداخت.

وی، خواستار توجه جدی به حقوق جامعه پزشکی و پیگیری برخی پرونده‌های خاص نظیر خودکشی اخیر یکی از متخصصین، حبس زدایی از جرایم پزشکی و تعامل هرچه بهتر با جامعه پزشکی شد.

محمود فاضل رئیس شورای عالی نظام پزشکی هم در این دیدار ضمن اشاره به موضوع پلتفرم‌های دارویی، درخواست نمود تا دستگاه قضا به چالش‌های پیش آمده در این زمینه ورود نماید.

وی همچنین از دادستان کل کشور برای حضور در شورای‌عالی دعوت نمود.