ضرورت حمایت اقتصادی، اشتغالزایی و مهارت افزایی برای مرزنشینان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای البرز ،
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور؛ 224 مین نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد. در این جلسه برنامه توزیع کالاهای اساسی ، اساسی و اساسی در سال 1400 مورد بررسی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از موجودی ارز کالاهای اساسی در سالهای 1399 و 1400 ارائه و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم برای خرید کالاهای مورد نیاز ، آن را تصویب کرد. وزیر صنعت ، معدن و تجارت آمار تهیه گندم مورد نیاز در سال 1400 و تهیه داخلی گندم در استان های مختلف را ارائه داد.

در این جلسه ، وزیر کشور و مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این ستاد ارائه دادند.

رئیس جمهور با بیان اینکه قاچاق یک ننگ و ضرر برای یک اقتصاد سالم و شفاف و تجارت است گفت: “کالبری پدیده ای زشت و غیر قابل قبول است که به کرامت انسانی مرزنشینان ما احترام نمی گذارد و با سیاست ها سازگار نیست. انضباط تجاری کشور.

روحانی افزود که این پدیده ناخوشایند باید با ارائه حمایت های مالی ، ایجاد شغل و توسعه مهارت به مرزنشینان شایسته از مرزهای ما برداشته شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: “ایجاد شفافیت و انضباط در کل چرخه تجارت کشور برای دستیابی به این هدف از نقطه توزیع تا شبکه توزیع و نقطه مصرف با هماهنگی و همکاری همه دستگاه های ذیربط در دولت ضروری است. . ، آژانس های انتظامی و نظارتی. “قوه قضاییه امکان پذیر است.