صعود کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به ۴ قله زردکوه

علی همتیان در گفت وگو با خبرنگار گروه استانی خبرگزاری آنا در شارجه ، اعلام کرد کوهنوردان دانشگاه آزاد اسلامی شارجه با موفقیت 4 قله سردک را در ارتفاع 4000 متری در روز صعود کرده اند. آنها گفتند: آنها 3،892 متر ، قله بندر کلاگ را 3،862 متر و قله ماموریت چال را 3،780 متر فتح کردند.

وی افزود: محدوده زاگرس شامل سه کوه بزرگ Ostranco ، Sardaco و Dena است. سردکوه باختری ، در ارتفاع بیش از 4200 متر ، دومین کوه مرتفع در زاگرس پس از دنا است.

واحد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افزود: کوه اصلی سردخ واقع در شمال استانهای چهارمحال و بختیار از جنوب تا مناطق گرمسیری مسجد سلیمان در استان خوزستان امتداد دارد.

همتیان تصریح کرد: از قله های زیبا و معروف آن می توان به شاه شهیدان ، سرده ، دوسرد ، مأموریت چال ، سارد ، بندرکلاگ ، ابسفید ، شاه شهیدان هفتانان و کلونچی اشاره کرد.

وی توضیح داد: “از این میان ، قله شبیه سازی 4221 متر بلندترین قله سردکوه بختیاری است ، مهمترین ویژگی کوههای این منطقه پشته ها ، وجود دره ها و گردنه های عمیق (محلی نامیده می شود پشته های باریک) در یخچال های طبیعی آن ، ایل بیگ و پوزونا و پوزونا.

واحد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد توضیح داد: قله سرد 4000 متر ارتفاع یکی از ارتفاعات سردک باختری است. این فنی ترین و سخت ترین رویداد است و کوهنوردان باید آمادگی و امکانات لازم را برای صعود داشته باشند.

انتهای پیام / 4078/4062 /