صعود چهار نماینده ایران به دیدار نهایی/نصیری در نشست هیئت رئیسه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در پنجمین روز از رقابت های موی تای قهرمانی جهان در ابوظبی امارات، فاطمه حسینی 60 کیلوگرم، صبا چناری 75 کیلوگرم و مهرود خوانساده 75 کیلوگرم وزنه برداری کردند. وزنه برداری 54 کیلوگرم. سمیرا فتحی پیش از این در وزن 75+ کیلوگرم به فینال رسیده بود.

فاطمه حسینی در وزن 60 کیلوگرم که پیش از این نماینده سوریه را شکست داده بود، امروز با غلبه بر حریف ویتنامی خود به فینال راه یافت و روز جمعه برای کسب مدال طلا با «زینب بوهامادا» از کشور میزبان رقابت خواهد کرد. مهرداد خانزاده که در وزن 54 کیلوگرم رقبای خود مراکش و تایلند را شکست داد، روز جمعه مالزی را ترک کرد تا به مصاف حریف لائوسی خود برود تا طلای «مالزی نور ایمان» را به دست آورد. مدال.

در وزن ۷۵+ کیلوگرم سمیرا فتحی روز شنبه با سه رزمی کار موی تای همراه می شود که با برنده مبارزه ترکیه و کرواسی برای رسیدن به سکوی اول جهان مبارزه می کنند.

آرمیتا سلیمانی در وزن 54 کیلوگرم، فیصل افضلی در وزن 63.5 کیلوگرم، ترنم احمدی در وزن 67 کیلوگرم، مبینا میرزاپور در وزن 71 کیلوگرم، سیما نیکنام در وزن 75 کیلوگرم و علیرضا زینلی در وزن 86 کیلوگرم موی تای کارانی بودند که مقابل حریفان شکست خوردند. ، به دیدار فینال راه نیافتند.

حضور نصیری در جلسه هیئت مدیره

امروز قبل از شروع مسابقات جلسه هیئت مدیره فدراسیون بین المللی موی تای با حضور جواد نصیری تنها نماینده رسمی فدراسیون ایران و عضو هیئت مدیره ایفما و سفیر عالی برگزار شد. به دنیای ورزش.. رویدادهای آتی، بحث ها و تصمیمات گرفته شده.

در این نشست همچنین تاکید شد که IFMA تنها عضو رسمی کمیته بین المللی المپیک (IOC) است که مجاز به شرکت در رویدادهای تحت نظارت این کمیته است که نگهبان موی تای در جهان محسوب می شود.

جواد نصیری در جریان بازی امروز با روسای چند فدراسیون موی تای آلمان، ایتالیا، قزاقستان، بحرین، آفریقای جنوبی، ترکیه، عراق، سوریه، مالزی و لبنان دیدار کرد.

گفتنی است حمیدرضا بوداگی و اسده انتوساری نمایندگان سفارت ایران در ابوظبی امروز برای تماشای مسابقات ورزشکاران کشورمان به سالن بازی آمدند.

روز هیئت ایران در روز ششم

فردا پنجشنبه 13 خردادماه هفت نماینده دیگر کشورمان در مرحله نیمه نهایی به روی رینگ خواهند رفت. مسعود عبدالملکی در وزن 63.5 کیلوگرم راهی سوئد می شود تا مقابل لینوس توسط لندر به فینال برسد. تیم ورزش های رزمی کشورمان با غلبه بر نمایندگان ترکمنستان، استرالیا و آمریکا به فینال راه یافته بود.

در وزن 75 کیلوگرم یاسر پرمهر در مرحله نیمه نهایی به مصاف سامیل عمر کلهان از ترکیه می رود. او در نبرد قبلی عراق را شکست داده بود. صابر سعید که پیش از این حریف فلسطینی خود را شکست داده بود در فینال با “یوچنی سیمین” از قزاقستان در وزن 86 کیلوگرم مسابقه می دهد. حمید ترزا کردآبادی که در وزن 91 کیلوگرم قزاقستان را شکست داد در مرحله نیمه نهایی به مصاف لوکاس رادوس از لهستان می رود.

در گروه بانوان و در مرحله نیمه نهایی وزن 45 کیلوگرم، ریحانه سعید به مصاف «گامزه یالچین» از ترکیه می رود. پروان محمودی باید با وزن 67 کیلوگرم از سد اکرام ابوالکوموسان مصر عبور کند. در وزن 75 کیلوگرم ندا کوثری در دیدار فینال به مصاف «بوشهرا بیاسبال» از ترکیه می رود.