صعود عربستان به مرحله بعد با پیروزی مقابل قرقیزستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آخرین دیدار دور دوم مرحله گروهی هجدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و در گروه F شامگاه یکشنبه از ساعت ۲۱ تیم‌های ملی فوتبال عربستان و قرقیزستان در ورزشگاه «احمد بن علی» قطر با قضاوت لیدا جومپی ژاپنی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری ۲ بر صفر عربستانی‌ها به پایان رسید. محمد کانو (۳۵)و فیصل الغمدی (۸۴) گلزنان این دیدار بودند.

ترکیب تیم ملی فوتبال عربستان: احمدعلی آل کثر، علی البلیهی، علی لاجامی، حسن محمد التمبکتی (۵۴- صالح الشهری)، محمد البوریک، محمد کانو، عبدالله المالکی (۷۷- مهند علی)، سامی الناجی (۶۵- ردیف)، سعود عبدالحمید، فیراس البوریکان (۷۷- فیصل الغمدی) و سالم الدوساری (۶۴- عبدالرحمان غریب)

ترکیب تیم ملی فوتبال قرقیزستان: ارژان توکوتایف، بکزان سگین بایف، برازمن، آیزار اکماتوف، تامیرلان کوزوبایف، میسچنکو، غیرت زیر گالبک، اودیلزون عبدالرحمانوف، مرک، علی کولوف (۶۴- استالبکوف) و ارنستباتیرکانوف (۶۴- بختیار دویشوبکف)

اخراج زود هنگام بازیکن قرقیزستان

بازی در نیمه اول از سوی بازیکنان عربستان در حالی آغاز شد که دو تیم سعی در محک زدن یکدیگر بودند و خیلی میلی به حمله نداشتند تا اینکه عربستانی روی یک حمله به سوی دروازه قرقیزستان با دفاع قرقیزها مواجه شدند اما این مواجه خطای خطرناک بازیکن قرقیزستانی بود که منجر به اخراج مستقیم این بازیکن شد تا تیم ملی فوتبال قرقیزستان از دقیقه ۸ بازی ۱۰ نفره شود.

صعود عربستان به مرحله بعد با پیروزی مقابل قرقیزستان

بازیکنان عربستانی روی این خطای قرقیزها صاحب یک ضربه آزاد شدند که محمد البوریک به صورت فنی توپ را روانه دروازه قرقیزستان کرد که با دروازه‌بان این تیم با یک واکنش زیبا توپ را راهی کرنر کرد.

بازی مالکانه و گلزنی شاهین‌های سبز

پس از اخراج بازیکن تیم ملی فوتبال قرقیزستان عربستانی‌ها باز را کاملاً به کنترل خود در آوردند و راه‌های مختلفی را برای رسیدن به گل آزمایش کردند. بازیکنان عربستان سرانجام در پی حملات متعدد خود به روی دروازه قرقیزها صاحب یک موقعیت شدند که شوت زیبای بازیکنان عربستانی به تیر دروازه برخورد کرد و توپ برگشتی را دروازه این تیم از سمت راست ارسال کردند تا محمد کانو در دقیقه ۳۵ گل اول بازی را به ثمر برساند.

در ادامه بازی از آب و تاب خود افتاده بود و توپ بیشتر در میانه‌های میدان بین دو تیم رد و بدل می‌شد تا اینکه جومپی داور این دیدار سوت پایان نیمه اول را به صدا در آورد تا شاگردان مانچینی با برتری راهی رختکن شوند.

صعود عربستان به مرحله بعد با پیروزی مقابل قرقیزستان

باز هم قرقیزستان باز هم اخراجی

بازی در نیمه دوم هم همانند نیمه اول بین دو تیم پایاپای دنبال شد اما با توجه به ۱۰ نفره بودن تیم فوتبال قرقیزستان مالکیت زمین و توپ در اختیار بازیکنان عربستان بود و همین مالکیت بازیکنان تیم فوتبال قرقیزستان را مجبور کرد تا مرتکب خطا شوند. این خطای بازیکنان قرقیزستان مانند نیمه اول خطرناک بود و داور پس از باز بینی صحنه خطا با کارت قرمز مستقیم مرک هافبک قرقیزها را از زمین بازی اخراج کرد تا این تیم ۹ نفره شود.

گل دوم شاهین‌های سبز و نفس راحت آقای مربی

پس از ۹ نفره شدن تیم فوتبال قرقیزستان بازی کاملاً در دستان شاگردان مانچینی بود و بازیکنان قرقیز چشم به ضد حملات دوخته بودند که چند باری دست به ضد حمله زدند اما دفاع عربستان اجازه گلزنی به آنها را ندادند. بازی مالکانه عربستانی و خیمه زدن روی دروازه قرقیزستانی‌ها باعث شد تا بالاخره در دقیقه ۸۴ فیصل الغمدی بازیکن تعویضی عربستان گل دوم شاهین‌ها را به ثمر رساند تا نتیجه بازی ۲ بر صفر شود.

درخشش دروازه‌بان قرقیزستان مانع گلزنی دوباره عربستانی‌ها

تیم فوتبال عربستان در دقایق پایانی فشار زیادی را روی دروازه قرقیزستان آوردند تا به گل سوم دس پیدا کنند اما شوت دیدنی بازیکنان عربستان را توکوتایف دروازه‌بان قرقیزها واکنش زیبایی را از خود نشان داد تا شاهین‌ها ناکام بمانند.

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.