صعود تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به قله «خلنو»

علی همتیان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از شارجه، این تیم را معرفی کرد. سنگ نوردی صعود به قله خلنو کوچک (ارتفاع 4375 متر) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرخ به قله خلنو کوچک.


بیشتر بخوانید:

صعود تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی شهرخ به مرتفع ترین قله فارس


وی با بیان اینکه خلنو مرتفع ترین نقطه استان تهران است ادامه داد: خلنو و قله آن اسدکوه، دماوند و علمکوه سومین قله مرتفع البرز مرکزی هستند.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شارجه خاطرنشان کرد: قله خلنو از نظر کوهنوردی سختی متوسطی دارد به طوری که مدت زیادی در کنار آب هستید و چشمه های زیادی در مسیر وجود دارد.

همتیان گفت: «خلنو» کوهی بسیار زیبا و با مناظر دیدنی است به طوری که دارای دو مسیر کوهنوردی یکی برای تیغه های زندارک، دیگری برای عاشقان هیجان و کوهنوردی و دیگری برای کاسه خلنو است.

وی یادآور شد: در این منطقه گیاهانی مانند گراز وحشی، جفتک، قهوه ای، بومادران، خزه، کلیک، رز زرد بسیار معطر، کورکومین، جعفری وحشی یا طبیعی، شوید وحشی، قارچ خوراکی بسیار بزرگ و گلپر به وفور یافت می شود.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت: منطقه خلنو حفاظت شده و در فصول مختلف سال توسط حیوانات مختلف از جمله بز، میش و میش شکار می شود. خرس های خاکستری و قهوه ای نیز در این ارتفاعات دیده و شکار شده اند.

همت‌این تاکید کرد: در مسیر بالا، دره‌ای از میان باغ‌های لالون و در بسیاری از نقاط راه پله چوبی کوچک وجود دارد و برای کسانی که می‌خواهند بعد از گردنه وارسا از تیغه زندارک بالا بروند، باید از طناب استفاده کنند تا صعود شما را ایمن کنند.

انتهای پیام/4078/4062/