شهر آسمانی افتتاح شد/ رونمایی از نقاشی‌های جدید فتح خرمشهر

رونمایی از تصاویر جدید افتتاحیه شهر بهشتی / فتح کورمشهر

مراسم افتتاحیه نمایشگاه نقاشی «شهر بهشت» به مناسبت چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر صبح دوشنبه دوم خرداد ماه در نگارخانه عالی حوزه هنری برگزار شد.

توسط گروه فرهنگ و هنر آوای البرز; به مناسبت چهلمین سالگرد آزادسازی خرمشهر، نمایشگاهی با عنوان «شهر بهشت» با آثاری از گنجینه هنری و جدیدترین نقاشی های کاسم چلیپا، مرتضی آزادی، غلامعلی طاهری و عبدالحمید گادریان افتتاح شد. ، کامیار صادقی و محمد آزادی جوسنی.

سید مسعود شجاعی طباطبایی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی هنر در تشریح این نمایشگاه گفت: . علاوه بر ساخت 3 تندیس از شهدای شاخص آزادسازی خرمشهر، تابلوهایی را نیز به نقاشان برجسته سفارش دادیم و از آثار فاخر استادان کاسم چلیپا، مرتضی آزادی، غلامعلی طاهری، عبدالحمید گدیریان و کامیار صادقی خرسندیم. ساخته آزادی جوسنی و امروز رونمایی شد.

وی گفت: اتفاق خوبی که افتاده این است که می خواهیم برای شهدای شاخص خرمشهر کاری انجام دهیم.

نادر کشکا همچنین تندیس شهید محمد جهان آرا، استاد گروسیان، تندیس شهید محسن وسوایی و قدرت معماران را خلق کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امسال در مرکز هنرهای تجسمی یکسری اولویت ها را در نظر گرفتیم تا بتوانیم گنج را از نظر آنها و تقویم نمایشگاهی که داریم ببینیم، جواب می دهد. همچنین متذکر می شویم که در صورتی که در رابطه با آن رویداد کار عمده ای انجام نشده و یا کمبودی گزارش شده باشد، قرار است کارهای ساختمانی و نمایشگاهی برای آن در نظر گرفته شود.

نمایشگاه نقاشی «شهر بهشتی» تا 20 خرداد در گالری ابوالفصل علی خوزه هنری برپاست.