شهردار شهرکرد : مدیران شهرداری موظفند زیرساخت‌های لازم برای معلولان را تأمین کنند

به گزارش خبرگزاری آوای البرز در استان چهارمحال، بختیار، در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه مناسب بودن معابر شهری برای معلولان باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در این راستا باید راه های شهری برای معلولان مورد توجه قرار گیرد. محمد تقی جاپلگی گفت: و کشتی باید برای حمل و نقل عمومی و برای استفاده معلولان و کسانی که به دلایلی نمی توانند به طور عادی حرکت کنند کنار هم قرار گیرد، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

شهردار شارکورد گفت: برای استقرار وسایل رفاهی و ورزشی ویژه معلولان در پارک ها و تامین تجهیزات برای معلولان، جانبازان، نابینایان و ناشنوایان در مناطق تجاری، خدماتی و مسکونی تلاش می کنیم. واحدها

جاپلگی خاطرنشان کرد: هدف همه مسئولان استان خدمت به مردم است و باید بتوانیم با اتحاد و دلسوزی مشکلات را حل کنیم.

نرگس عسگری مدیرکل بهزیستی استان در ادامه این نشست با بیان اینکه حدود 8000 معلول وجود دارد، گفت: باید حقوق این افراد در جامعه مورد توجه قرار گیرد، گفت: معلولان در حوزه های مختلف وجود دارند و باید امکاناتی در اختیار آنها قرار گیرد. همه.

وی با اشاره به مشکلات حمل و نقل افراد دارای معلولیت افزود: به ازای هر 25 پارکینگ باید یک پارکینگ برای معلولان در نظر گرفته شود که متاسفانه این موضوع نادیده گرفته شده و حمل و نقل عمومی مناسبی در اختیار جامعه معلولان قرار نگرفته است. “

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: حدود 30 سال دیگر 25 درصد جامعه را سالمندان تشکیل می دهند بنابراین باید با نگاه درست تعدیل صورت گیرد.

48