شناخت وضع موجود مقدمه‌ای برای استراتژی است

به گزارش خبرنگار استانی خبرگزاری آنا از رودان، محمدحسن قدیری ابیانه سفیر و دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا در اتاق فکر اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در رودان گفت. استراتژی برای شناخت وضعیت فعلی نیاز به مقدمه دارد. اگر درک درستی از وضعیت فعلی نداشته باشیم، هدف گذاری درستی نخواهیم داشت و در بحث استراتژی یعنی راه رفتن از نقطه فعلی به نقطه مطلوب و باید انتخاب کنیم. استراتژی بهینه از تمام وسایل موجود برای رسیدن به هدف و رسیدن به هدف برای رسیدن به مقصد.

وی افزود: باید واقع بین و آرمان گرا بود. زیرا اگر واقع بین و واقع بین باشیم، اگر محافظه کار باشیم و واقعیت را ندانیم; اما اگر آرمان گرا باشیم، خیال پرداز می شویم و بدون واقع گرایی و آرمان گرایی به اهداف مورد نظر خود نمی رسیم. ایران کشوری ثروتمند است. اما با جمع و تفریق ساده جمعیت کشور متوجه می شویم که منابع مادی برای پیشرفت کافی نیست و جای کار و تلاش مردم را نمی گیرد.

به گزارش خبرنگار آنا، اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه به صورت جداگانه به ارائه نظرات و نظرات خود پرداختند. هر ساله طرح جشن ایده در واحدهای دانشگاهی برای ارتقای دانش اساتید برگزار می شود.

انتهای پیام/4121/