شعارهای انقلاب برای نسل جوان به درستی تبیین نشده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، رضا ابراهیمی بعدازظهر یکشنبه در سیزدهمین دومین جلسه هماهنگی مراسم آبان ماه افزود: نتوانسته ایم شعارهای انقلاب اسلامی را به نسل جوان برسانیم.

وی بیان کرد: امروز باید با نسل جوان و دانش آموزان صحبت کرد و البته این صحبت ها باید حرفه ای باشد چرا که گاهی به جای حل، تخریب می کنیم.

ابراهیمی گفت: چند درصد از سخنرانانی که به مدارس می آوریم می توانند مشکلات را توضیح دهند. وی ادامه داد: سخنرانی را به مدرسه آوردیم و واقعاً خوب پیش رفت که علامت سوال دیگری برای دانش آموزان ایجاد کرد.

وی افزود: سخنران حرفه ای نداریم اما توصیه می کنم از گوینده هایی استفاده شود که بتوانند به زبان مخاطب صحبت کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی یادآور شد: معلمان و اساتید صحبت کنند و خودشان توضیح دهند.

ابراهیمی گفت: با چند درصد از جوانان صحبت کرده ایم؟ وی بیان کرد: برنامه های ما باید از نمایش های موضوعی و کلیشه ای فاصله گرفته و آثاری خلق کنیم که برای جوانان و نوجوانان جذابیت داشته باشد.

وی تاکید کرد: ادغام با آموزش و پرورش، آموزش و پرورش را رها کرده ایم، بنابراین آموزش و پرورش باید تمرکز خود را بر تولید محتوا و ارائه برنامه هایی برای جذب دانش آموزان بگذارد، اکنون دانش آموزان در فضای مجازی سرگردان هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه باید برنامه های جذاب و الهام بخش ارائه شود تصریح کرد: در مراسم 22 آبان ماه برنامه ها باید مخاطب پسند باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حادثه ۲۲ آبان گفت: ۲۲ آبان روز به یاد ماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی و روز مبارزه با طاغوت است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: حوادث اخیر و جنایات استکبار جهانی گناه نابخشودنی است.

حجت الاسلام نصرآقایی ادامه داد: جنایت انجام شده در حرم شاهچراخ محکوم است ضمن اینکه غرور جهانی از عاملان این جنایات حمایت می کند.

وی با اشاره به اعلام مراسم 13 آبان افزود: این روز نماد استکبار ستیزی جهانی است بنابراین لازم است رسانه ها نسبت به رویدادهای روز انعکاس مثبت داشته باشند.

نواختن زنگ مبارزه با قلدری در مدارس، استفاده از شعار محوری (ایران قوی) در بین دانش آموزان، حضور بر مزار شهدا، تجدید پیمان با شهدای دانش آموز، دیدار با خانواده شهدای دانش آموز، راه اندازی گروه های سرود و تظاهرات خیابانی. اهدای هدایایی به دانش آموزان، اجرای سرودهای عمومی در مدارس و پخش زنده زنگ های ضد غرور از جمله برنامه های مراسم بزرگداشت 22 آبان در آذربایجان غربی است.

بر اساس این گزارش، مراسم راهپیمایی از ساعت 10 صبح روز جمعه 21 آبان ماه از میدان ولایت فقیه ارومیه آغاز و به سمت مصلی امام خمینی (ره) محل اقامه نماز جمعه آغاز می شود.