شدت گرفتن موج مهاجرت پرستاران ایرانی به کشورهای خارجی همزمان با شیوع کرونا

پرستاران به مدت هشت ماه با تاج مبارزه کرده اند ، که با گذشت زمان منجر به آشفتگی روحی در بین کارکنان پزشکی بیمارستان شده است. بعلاوه ، مسائل ایمنی شغلی پرستاران سالهاست که این گروه را آزار می دهد. با شیوع ویروس کرونا ، هزاران نفر از پرستاران و پیراپزشکان در روند مراقبت از بیماران جان خود را به خطر انداخته اند ، اما بدون هیچ گونه ملاحظه ای به بیماران خدمات می دهند ، با این وجود بی احتیاطی و بی مهری کارکنان منجر به مهاجرت موج جدیدی از پرستاران شده است. بودن.

پرستاران در حال مهاجرت به کشورهای خارجی هستند!

آرمین ساریان رئیس هیئت مدیره سیستم های پرستاری تهران به خبرنگاران گفت که بسیاری از وعده های داده شده به پرستاران عملی نشده است و این فرصت خوبی برای کشورهای اروپایی است تا اقدامات لازم را برای جذب پرستار و مهاجرت آنها به دلیل کمبود نیرو انجام دهند. خبرگزاری سلامت آنا ، وی در مورد مهاجرت پرستاران گفت: “در طی هشت ماه مبارزه با ویروس کرونا ، وضعیت کادر پزشکی ، به ویژه پرستاران وخیم تر شده است. بسیاری از پرستاران مدت زیادی است که خانواده خود را ندیده اند ، ازدواج را لغو کرده اند و در کنار مردم مانده اند.

در جلسات مختلف با کمیسیون بهداشت مجلس و دولت ، من بارها به موضوع فرسودگی شغلی و استرس برای پرستاران اشاره کرده و هشدار داده ام که عدم توجه به این مسئله می تواند فاجعه بزرگی را به دنبال داشته باشد ، اما با وجود همه هشدارها ، ما شاهد سهل انگاری هستیم. ما بودیم.

پرستاران

20000 بیمار در پرستار

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران اظهار داشت: تا به امروز بیش از 20 هزار پرستار مبتلا به بیماری عروق کرونا قلب تشخیص داده شده اند که این نشان از فداکاری پرستاران در پی تاجگذاری دارد ، اما به جای آن شاهد حمایت قابل توجهی از کارگران پیمانی 89 روزه نبوده ایم. پرستاران این کار را نکردند.

ساریان در مورد جذب پرستار در کشورهای خارجی گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی ، محدودیت در ورود پرستار به این کشورها به دلیل کمبود نیروی متخصص در بیمارستان های اروپا وجود دارد ، بنابراین نمره زبان برای پذیرش حذف شد. پرستاران به راحتی جذب این کشورها می شوند.

پرستاران

در کدام کشورها پرستار استخدام می شوند؟

رئیس هیئت مدیره سیستم های پرستاری تهران در پاسخ به این سوال که کدام کشورها پرستار ایرانی را جذب می کنند ، گفت: تقاضا برای پرستاران ایرانی در کشورهای اروپایی ، آمریکای شمالی و استرالیا زیاد است و در ماه های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و بهبود شرایط مهاجرت پرستاران به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در واقع ، بیش از هزار پرستار در ماه های اخیر درخواست ترک کشور کرده اند.

ساریان در مورد دلیل اصلی مهاجرت پرستاران اظهار داشت: عدم دریافت به موقع پاداش کرونا ، سهل انگاری در زمینه حفاظت از منابع انسانی و عدم جذب کارکنان 89 روزه از دلایل اصلی مهاجرت پرستاران است. اما تاکنون هیچ اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است که ممکن است موجب نگرانی شود.

وی در مورد کمبود پرستار در تهران گفت: به دلیل اوج تاجگذاری در تهران و تعداد بیمارستان های بیماران عروق کرونا ، در تهران بزرگ 7000 پرستار کم داریم.

فقط مجاهدین

شیوع ویروس کرونا در کشور و تلاش ها ، تصاویر و اخبار منتشر شده از جامعه بهداشتی پرستاران و سفیدپوشان برای مبارزه با ویروس منجر به مرگ بیشتر کارکنان بهداشتی بیش از آنچه برای سلامتی همراهانشان شده بود ، شده است. بارها و بارها از رهبر معظم انقلاب در رسانه های کشور تمجید و نرم کرده است. در در دیدار پرستاران با مقام معظم رهبری در آذرماه سال گذشته ، یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب تمرکز بر موضوعات و تأکید بر مراقبت های روحی و جسمی پرستاران بود. کلید واژه رهبری در حمایت از پرستاران “عدالت” در برابر کارکنان بهداشتی یقه سفید بود..

ملاقات پرستاران با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب با تأكيد بر لزوم تقويت كيفيت زندگي پرستاران ، خاطرنشان كردند: “البته پرستاران و پزشكان مكمل يكديگر هستند و نه رقبا. حضور دهها هزار دانشجوي پرستاري ، مديريت و برنامه ريزي مناسب در امور آموزشي و توزيع متعادل پرستاري” بر كشور و سطح درآمد و درآمد اشتغال آنها تأكيد دارد.

در همان جلسه ، سعید نمکی وزیر بهداشت اعلام کرد که تا پایان سال 1998 ، 9000 پرستار جذب می شوند و در پایان سال ، تعریف هویت مستقل برای پرستاران و کادر پزشکی یک سیستم پرداخت جدید برای گروه ایجاد می کند ، اما حداقل وعده داده شده تاکنون. پرستاران آموزش دیده اند که بخشی از آنها عدم همکاری دولت و سیستم اشتغال در کشور با وزارت بهداشت است. با این حال ، در ماه مه سال جاری ، چهار ماه پس از وعده دولت برای بکارگیری 9000 پرستار در ساختار پزشکی کشور ، رئیس سازمان برنامه و بودجه ، محمد بیکر نوبک ، اعلام کرد که فقط 3000 پرستار در ماههای آینده استخدام خواهند شد. دو ماه بعد ، استخدام 2200 پرستار در ماه جولای کاهش یافت.

دلایل انتقال پرستاران ایرانی به قطر / مشاغل حداقل دستمزد

پرستار پیدا کنید

از همان ابتدا ، جامعه پرستاران در کشور شجاعت زیادی را در شیوع ویروس کرونا نشان دادند و به بسیاری از شهدا قول دادند که از کشور دفاع کنند. با این حال ، تلاش برای دریافت پول از پرستاران به جای درمان ، یک همدلی بزرگ برای پرستاران است. درمان کرونا مراقبت ، مراقبت از پرستاران است ، آنها خسته شده اند ، نگویید که موج بعدی تاج با شدت بیشتری ادامه دارد ، به نظر می رسد وزارت بهداشت ، مجلس و قوه قضائیه به سخنان مقام معظم رهبری توجه می کنند. نظارت بیشتر بر عملکرد بیمارستان به پرستاران. مهاجرت پرستاران منجر به کمبود نیروی انسانی در کشور خواهد شد. بنابراین بی توجهی به این گروه ایثارگر مشکلات زیادی را برای کشور به وجود می آورد و منجر به فاجعه ای می شود.

انتهای پیام / 4148