شتاب بخشی به حل مشکلات گلستان/ ثمره سفر رئیس جمهور پدیدار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین ، گروه استان ها – عسام محبی: سیزدهم اسفند ماه سال 1400 هواپیمای رئیس جمهور در فرودگاه گرگان به زمین نشست و شانزدهمین سفر استانی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی را آغاز کرد.

مردم گلستان امیدوار بودند این سفر با چاره اندیشی در این منطقه با طرح دغدغه ها و نیازهای ماندگار سال ها شاهد توسعه استان خود باشند.

حل و فصل پروژه گردشگری جزیره آشوراده، احیای خلیج گرگون، تعیین تکلیف پروژه پتروشیمی و تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه های برق آبی از جمله موارد مورد درخواست مدیران و مردم بود. سد نرماب و نیروگاه علی عبدالکل.

در این سفر به گفته استاندار گلستان 40 هزار میلیارد تومان در مناطق مختلف مصوب شد که معادل 10 سال بودجه عمرانی استان است.

در عرض یک ماه از سفر رئیس جمهور، بخشی از این صندوق به استان آزاد شد و وعده رسیدگی به تعدادی از مسائل را داد.

رئیس جمهور گورگون بای در جریان سفر یک روزه خود به گوستان از وضعیت وخیم حوزه آبخیز بازدید و مشاهده کرد و دستور لایروبی فوری کانال های تامین آب این زیستگاه را صادر کرد. وی در این خصوص اظهار داشت: با لایروبی توان فنی و اجرایی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) سپاه، کار لایروبی خلیج گرگون آغاز شود.

تنظیمات لایروبی را برای خلیج گورگون فراهم می کند

72 ساعت پس از دستور، عوامل فنی و مهندسی و سایر مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی نقشه برداری هوایی خلیج گرگون و همچنین به روز رسانی اطلاعات هیدروگرافی و بیلان آبی را آغاز کردند و ظرف دو هفته بخشی از تجهیزات مورد نیاز لایروبی و انجام شد. لایروبی توسط مقامات، با توجه به یک بیل مکانیکی غیر مستقیم در منطقه. حرکت به منطقه.

تسریع برای حل مشکلات گلستان ظاهر شد/ نتیجه سفر رئیس جمهور

در این رابطه آنلاین مدیر امور دریایی بندر گلستان در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون تمام کارهای اجرایی انجام شده و پیمانکار نسبت به نصب لایروبی و راه اندازی کارگاه در کانال آشوراده اقدام کرده است.

علایار آزادی افزود: از 13 تا 25 اسفندماه که دستور لایروبی صادر شد، ریال و وجه نقد به سازمان بندر واریز شد که در فاز اول 100 میلیارد تومان آشوراده برای لایروبی کانال اختصاص داده شد.

آشوراده جزیره را متلاشی می کند

رئیس جمهور پس از بازدید از خلیج گورگون وارد تنها جزیره ایرانی در دریای خزر شد.

در هفته های اول پس از سفر، بخشی از این صندوق به گلستان اختصاص یافت در هفته اول پس از سفر موضوع در شورای عالی شهرسازی مطرح شد و مدیران و متولیان بررسی های لازم را برای رفع اختلاف انجام دادند.

توسعه نیروگاه علی ابدکل و حل مشکل پتروشیمی از دیگر موضوعات مطرح شده در سفر رئیس جمهور بود که برای آن بودجه یا راهکارهای مناسبی جستجو شد.

آیت‌الله رئیسی به وزیر نفت دستور داد تا از این پروژه برای تامین مالی سرمایه‌گذاری هلدینگ‌های شناخته شده در حوزه نفت و گاز برای حل مشکل پتروشیمی گلستان استفاده کند تا ۹۰ هزار سهامدار انتظار بازنگری در این پروژه حدودا ۱۷ ساله را داشته باشند. .

تسریع برای حل مشکلات گلستان ظاهر شد/ نتیجه سفر رئیس جمهور

از دیگر مزایای سفر رئیس جمهور می توان به سرمایه گذاری اعتبار برای تکمیل مجتمع توانبخشی جانبازان گرگان، سالن ورزشی گرگان و پروژه های راهسازی به ویژه جاده آکالا – بوندتر ترکمن یا تزریق ارز اشاره کرد. صندوق نیروگاه علی آباد کدال.

مرکز لجستیک راه آهن گلستان افتتاح شد

در این سفر عملیات ساخت مرکز عملیات اجرایی ساخت مرکز لجستیک راه آهن با حضور وزیر راه و شهرسازی در اینچه برون آغاز شد.

رستم غازمی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت: برای تکمیل زیرساخت‌های فاز اول لجستیک راه‌آهن اینچئون بور به 650 میلیارد تن وام نیاز است که با حمایت شرکت راه‌آهن کشور و مابقی این وام تامین می‌شود. . مجاز از پالایشگاه های نفت.

40000 میلیارد تومان تصویب شد

استاندار گلستان در جمع خبرنگاران در خصوص مزایای سفر رئیس جمهور به استان گفت: 1313 میلیارد در حوزه اعتبارات نقدی و بانکی، 450450 میلیون اعتبار ارزی است.

تسریع برای حل مشکلات گلستان ظاهر شد/ نتیجه سفر رئیس جمهور

علی محمد سنگنه افزود: سرمایه گذاری در این پروژه ها معادل 10 سال بودجه عمرانی گلستان در سال گذشته است.

سنکان با بیان اینکه بخش کشاورزی بیشترین برنامه و سرمایه گذاری را دارد، گفت: احیای خلیج گرگان، تکمیل شبکه زهکشی اراضی، تجهیزات نوین آبیاری، تکمیل سد نرماب، اینچه برون – گنبدکاووس – آزادشهر – اتصال آزادشهر. راه آهن شارود یکی از مهمترین برنامه های مصوب سفر.

وی با اشاره به اینکه اعتباری برای بهبود وضعیت آب شرب شهرستان های گرگون و آزادشاه در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: برای تامین آب مورد نیاز گرگون 150 میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته شده است.

سنکان از وام 2000 میلیارد تنی برای 11 طرح و پروژه در حوزه برق خبر داد: یک میلیارد میلیارد تن برای تکمیل سد نرماب در نظر گرفته شده است که البته تلاش می کنیم یک دیگر نیز اختصاص دهیم. هزاران میلیارد دلار در تاییدیه های وابسته برای شاهد تکمیل و ایجاد یک شبکه پخش.

۴۷۰ میلیارد تومان وام برای پروژه های آب محلی

یکی از مشکلات اساسی گلستان مشکل تامین آب شرب است که اعتبار خوبی از آن در نظر گرفته شده است. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: از زمان سفر رئیس جمهور تاکنون سه بار برای پروژه های آبرسانی و سدسازی و همچنین احداث شبکه های آبیاری و زهکشی اعتبار ابلاغ شده است.

تسریع برای حل مشکلات گلستان ظاهر شد/ نتیجه سفر رئیس جمهور

سید محسن حسینی گفت: پروژه های گرگون، آزادشهر، شهرستان های رامیان، شهرها و روستاهای مرزی، خراسو، شبکه سارین گل، سد نرماب، سد آگدکش، سد میرداماد، سد واشگیر و سد چایلی تحریم شده است.

حسینی گفت: برخی پروژه ها باید تشریفات را رها کنند، در موارد دیگر اسناد آماده است، تشریفات مناقصه در حال انجام است و در برخی موارد پیمانکاران مشغول کار هستند.

اعلام مرحله اول اعتبارات بنیاد ماسک ن

مدیرکل بنیاد مسکن گلستان آنلاین گفت: در سفر رئیس جمهور چهار پیشنهاد در حوزه مسکن داشتیم که با حمایت استانداری با سه درخواست ما موافقت شد.

در مرحله اول 20 میلیارد تن وام برای ایمن سازی روستاهای در معرض خطر اعطا شد و کار اجرایی این پروژه ها در هفته های آینده آغاز می شود.

وی افزود: 20 میلیارد تومان در مرحله اول برای بهسازی بافت ارزشمند و تاریخی روستاهای استان اختصاص یافته است و از ماه آینده کار اجرایی این پروژه ها آغاز می شود.

به زیرساخت های مسیر مرگ توجه کنید

آنلاین نماینده مردم گرگون و اخکلا در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: 60 میلیارد تومان برای بازدید رئیس جمهور از سالن فرهنگی هنری گرگون، 150 میلیارد تومان برای تکمیل سالن سرپوشیده بسکتبال و 10 میلیارد تومان برای تکمیل.” طرح سوارکاری آق قلا 110 میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت گردشگری آق قلا در نظر گرفته است.

تسریع برای حل مشکلات گلستان ظاهر شد/ نتیجه سفر رئیس جمهور

غلامرضا منتظری افزود: همچنین 400 میلیارد تومان برای بیمارستان کودکان گرگون و 1000 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان 600 تختخوابی به جای بیمارستان 5 آذر گرگون در نظر گرفته شد.

مونته سوری افزود: در حوزه راه و شهرسازی، کمربند گورگون 28 میلیارد دلار برای ارتقای جاده آکوالا به بوندتر ترکمن که به جاده مرگ نیز معروف است، در نظر گرفته و اختصاص داده است.

لزوم رعایت مصوبات

آنلاین یکی دیگر از نمایندگان مردم گرگون و اخوالا در مجلس در جمع خبرنگاران گفت: در سفر رئیس جمهور بخش عمده ای از مشکلات و عقب ماندگی ها ناشی از برنامه ریزی و تصویب عالی حوزه پتروشیمی، لایروبی جزیره آشوراده و همچنین لایروبی جزیره آشوراده و عقب ماندگی ها بود. خلیج گرگان. همچنین نیروگاه علی آباد، راه آهن گرگون و منطقه آزاد اینچ کشف و ضبط شد.

رمضانعلی سندوینی افزود: دستیابی به این موارد نیازمند همت و همت فراوان مدیران استانی است که باید برای متولیان برنامه ریزی و کمیته های ویژه برای پیگیری مصوبات تشکیل شود.

وی بیان کرد: نمایندگان مجلس، استانداران و سایر مسئولان حضور دارند تا از این فرصت نهایت استفاده را ببرند.

مردم گلستان امیدوارند با فراهم شدن اعتبارات قابل قبول در سفر استانی رئیس جمهور، توسعه گلستان تسهیل شود که این امر مستلزم پیگیری ملی و مستمر وزارتخانه ها و سازمان های ذیربط برای رفع مشکلات استان است. این سرمایه ها به طور کامل استفاده می شود.